У ЄС хочуть розширити заборону на продовольство з росії та білорусі

12 червня 2024, 09:22 1376

Європейський Союз з 1 липня вводить заборонні тарифи на імпорт з росії та білорусі сільськогосподарських товарів, серед яких насіння соняшнику, пшениця, кукурудза, сушений горох та похідні товари, а також кормова продукція.

Розмір мита може становити до €95 за тонну, повідомила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

За її словами, зараз ведеться обговорення введення аналогічних заходів щодо будь-яких інших продовольчих продуктів з росії та білорусі.

«Розмір мита фактично закриє доступ російської продукції на європейський ринок. Серед олійної групи для ЄС традиційно найбільш значущими є ріпаковий та соняшниковий шрот, частка яких в загальному імпорті поточного сезону (станом на 28 травня 2024 року) складає 41% та 26% відповідно», — уточнила фахівець.

З боку росії експорт до ЄС усіх видів шротів, за її даними, займає вагому частку в загальному експорті: соняшниковий шрот — 42%, соєвий — 37%, ріпаковий — 65%.

«Кожна зі сторін буде вимушена вирішувати це питання та шукати альтернативні джерела закриття потреби в шроті для ЄС та ринків збуту для росії. Ця заборона може стати фактором підтримки цін на європейських ринках та, навпаки, зниження цін внутрішньої торгівлі в росії», — пояснила Світлана Купрєєва.