Французи можуть залишитися без круасанів і багетів

24 січня 2023, 17:06 4665

Джерело фото: lemonde.fr

Сотні пекарів Парижа 23 січня 2023 року вийшли на протест проти підвищення вартості електроенергії та сировини.

Протест став продовженням низки мітингів французів через раптове підвищення цін, пов’язане з війною в Україні, а також пандемією Covid-19, яка розірвала глобальні ланцюги постачань, повідомляє France24.

Учасники заходу пояснили, що вже відчули підвищення вартості масла та борошна, крім того, ціни на яйця різко зросли через спалах пташиного грипу, який наніс збитки багатьом фермам у Франції.

Вийти на вулиці представників пекарень змусило поновлення їхніх контрактів на електроенергію у 2023 р. Рахунки зросли у рази. Це примусить підприємства зачинятися, пояснюють вони.

Враховуючи прихильність французів до свіжого хліба, уряд Президента Еммануеля Макрона намагався привернути увагу до допомоги, яку пропонують власникам малого бізнесу. Було розроблено різні урядові схеми, які можуть допомогти знизити рахунки за електроенергію на 40% для відповідних підприємств.

Але демонстранти пояснили, що ці схеми є або надто складними, або надто повільними для надання допомоги, або доступними лише для найменших пекарень.

За даними «Голосу Америки», протест був організований Колективом виживання буланжерів і ремісників (Collective for the Survival of Boulangers and Artisans).