Аграрії Британії через війну в Україні на межі банкрутства

21 березня 2022, 15:25 2962

У Британії російське вторгнення в Україну призвело до зростання цін на добрива, корми для тварин та паливо, що позначилося на виробництві та позначиться на споживачах.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Sky News.

Власник молочної ферми та голова молочної ради Національної спілки фермерів Великобританії Майкл Оукс каже, що навряд чи хтось із його покоління колись бачив щось подібне.

За його словами, вартість добрив та кормів для тварин майже подвоїлася з початку війни. Минулого тижня йому довелося відправити на забій частину своїх молочних корів, щоб сплатити зростаючі витрати.

«Я думаю, що у Великій Британії є реальне занепокоєння з приводу продовольчої безпеки. Кількість їжі та її вибір, а також ціна їжі та доступність стануть великою проблемою», — зазначив він.

Також поповзли вгору витрати на пшеницю та паливо. Хоча зростання цін спостерігалося протягом останніх років, з початку Brexit.

Оукс каже, що зростання цін після початку війни в Україні тепер становить реальну загрозу майбутньому його бізнесу. Наприклад, у січні 2021 року за тонну добрив платили трохи менше ніж 300 фунтів, а перед війною ця сума зросла до 600 фунтів.

Зростання цін пов'язане з перебоями у постачаннях з росії та України. Обидві країни забезпечують близько 30% світового експорту пшениці.

Також піднялися ціни на дизельне паливо.

У Великій Британії середня вартість виробництва молока зросла до 40 пенсів за літр.