У портфелі фінінструментів Corteva домінують авальовані векселі

12 березня 2021, 14:30 2453

Фермери все більше зацікавлені у використанні фінансових інструментів, зокрема авальованих векселів.

Про це заявила фінансовий керівник Corteva Agriscience в Україні, Білорусі, країнах Кавказу та Центральної Азії Олена Дуніна.

У портфелі фінансових інструментів Corteva Agriscience найбільшу частку становлять авальовані векселі, а саме близько 70%, йдеться у повідомленні компанії.

«Співробітництво з Corteva для багатьох означає збільшення кредитного ліміту для закупівель посівного матеріалу, ЗЗР, економію у порівнянні з банківським кредитом. Крім того, компанія знає виробничий цикл та дає можливість відтермінувати платежі до збору та продажу врожаю», — впевнена Олена Дуніна.

Крім того, фермери отримують професійну експертизу від Corteva Agriscience — підтримку та супроводження.

«В свою чергу, компанія також зацікавлена у власних фінансових інструментах, адже це дає можливість зменшити можливі ризики несвоєчасних розрахунків та збільшити продажі», — говорить фінансовий керівник.  

За словами Олени Дуніної, сезон 2020/2021 почався набагато раніше, ніж зазвичай. Фермери намагалися купити насіння та засоби захисту у першій половині осені, хоча зазвичай пік продажів наступав пізніше.

«Були суттєві побоювання щодо курсу національної валюти та люди намагалися забезпечити себе на майбутню посівну якомога раніше, — говорить фінансовий керівник. — І Corteva завдяки низці інструментів змогла забезпечити сільгоспвиробників можливістю для своєчасного придбання преміального насіння та інноваційних ЗЗР».

Зазначається, що Corteva Agriscience успішно працює спільно з банками по програмах вексельного фінансування фермерів для купівлі засобів захисту рослин. Зокрема, в сезоні 2021 року продовжується програма співробітництва з Райффайзен Банк Аваль. Також нещодавно стартувала програма з Credit Agricole Bank. Це одна з ініціатив компанії з підтримки сільгоспвиробників та можливостей фінансування агробізнесу, у рамках якої фермери мають можливість розрахуватися за понад 35 продуктів для захисту сільськогосподарських культур авальованим банком векселем, вартість якого становить 1% від суми векселя. Програма вексельного кредитування розрахована на юридичних осіб, які займаються рослинництвом, зі строком роботи бізнесу від 2 років та можуть довести свій стійкий фінансовий стан та платоспроможність.

Також протягом минулого року компанія працювала над впровадженням фінансових аграрних розписок та програмою фінансового страхування соняшника.


Для довідки: Corteva Agriscience — це публічна, глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка надає фермерам у всьому світі найповніше портфоліо в галузі — включаючи збалансований та різноманітний вибір насіння, засобів захисту сільськогосподарських культур та цифрові рішення, орієнтовані на максимізацію продуктивності для підвищення врожайності та рентабельності. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне працювати з зацікавленими сторонами всієї продовольчої системи, виконуючи своє зобов«язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Corteva Agriscience стала незалежною публічною компанією 1 червня 2019 року. Раніше компанія була сільськогосподарським підрозділом DowDuPont.