Мінекономіки роз'яснило механізм отримання гранту на переробку

19 липня 2022, 10:18 3373

Держава надає до 8 млн грн безповоротної допомоги підприємцям, які хочуть створити або розвинути свій бізнес у сфері переробки.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України. 

Отримати фінансування можуть ФОПи або юридичні особи, які:

  • не розміщені і не провадять діяльність на тимчасово окупованих територіях станом на момент подання заявки;
  • не провадять господарську діяльність на території рф;
  • не належать до підсанкційних осіб;
  • не є банкрутами, не перебувають у стадії банкрутства;
  • мають кінцевих бенефіціарів-громадян України.

Перша тисяча заявників отримує грант у розмірі 70% від вартості проєкту, для наступних учасників держава надає кошти у розмірі до 50% вартості проєкту. Також учасники можуть залучити додаткові кредитні кошти — до 16 млн грн за програмою «5-7-9» під 0% на 5 років. 

Щоб долучитись до програми, підприємцю необхідно підготувати бізнес-план та подати разом із заявкою та документами для верифікації діючого підприємства через портал «Дія». АТ «Ощадбанк» протягом 10 днів здійснює оцінку бізнес-плану, перевірку ділової репутації отримувача, а також проводить із ним співбесіду. Рішення про надання гранту приймається Мінекономіки на основі оцінювання банку. 

«Кошти перераховуються на банківський рахунок заявника на чітко визначені цілі: придбання основних засобів виробництва, витрати на їх доставку та введення в експлуатацію. На обладнання накладається заборона відчуження до виконання умов за грантом. У випадку руйнування переробного підприємства внаслідок збройної агресії рф держава компенсує отримувачу його власний внесок у повному обсязі», — пояснюють у міністерстві.

За умовами програми учасники зобов’язані протягом 3 років з дня отримання гранту сплачувати податки, збори та ЄСВ у розмірі отриманих коштів та створити не менше 25 робочих місць. Якщо ці вимоги не виконуються, отримувач повинен самостійно повернути різницю між сумою отриманого гранту та фактично сплаченими платежами.