Найбільша проблема сільгоспвиробників сьогодні — це неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування.

Про це повідомила фінансовий директор компанії Agromino Світлана Омельченко під час вебінару Trend&Hedge Club.

«В Agromino залишилося нереалізованим 20% зерна, яке коштує близько $12 млн. При цьому сьогодні нам не вистачає $3 млн на посівну», — розповідає Світлана Омельченко. 

За її словами, компанія обробляє 42 тис. га землі, з яких частина знаходиться в Харківській області, й банки відмовляються надавати кредити, відносячи всю область до «червоної» зони.

«Маємо на Харківщині 15 тис. га в Богодухівському районі, бойові дії проходять на відстані 50 км, але ми там проводимо посівну. Також є землі у Вовчанському районі, який окупований, там посівна не відбувається, але на 5 тис. га посіяна озима пшениця, і ми впевнені що зберемо врожай», — зазначає Світлана Омельченко.

Вона додає, що компанія переконує банки, що не можна всю область, на частині території якої проходять бойові дії, відносити до «червоної» зони. 

«Через закрите фінансування страждає 60% області, яка може проводити роботу. Тому прохання до банків — переглянути рішення по областях, де відбуваються бойові дії», — резюмує Світлана Омельченко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Портфельні держгарантії: агросектор — лідер за обсягами кредитування Портфельні держгарантії: агросектор — лідер за обсягами кредитування

В межах підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 р. видано 5491 кредит на суму майже 11,12 млрд грн.

Аграрії не можуть отримати обіцяного кредитування Аграрії не можуть отримати обіцяного кредитування

Сільгосптоваровиробники не можуть отримати анонсовані урядом кредити. Вони звертаються до банків, але позитивного рішення про фінансування не отримують.

Мультимедіа