Думка: Наслідки пандемії коронавірусу виробники відчують вже влітку

20 березня 2020, 09:53 2912

Наразі виробники та експортери сільськогосподарської продукції та продуктів харчування мають дуже серйозні проблеми з постачанням, пов«язані як із пересуванням людей, так і перевезенням вантажів.

Про це AgroPortal.ua повідомив віце-президент Української асоціації експортерів та переробників меду Едуард Кричфалушій.

«Ці обмеження не надто жорсткі, але в Італії та Словенії вантажні автомобілі стоять вже п'яту добу, Угорщина також перестала пропускати транзитні вантажівки. Ми не є якоюсь окремою галуззю, на яку особливо впливає коронавірус, він впливає однаково на всіх виробників. Найгірше, що ми маємо в цій ситуації, — порушення логістичних ланцюжків, через що не можемо вчасно відпрацювати поставки нашим клієнтам», — розповідає Едуард Кричфалушій.

Він зазначає, що сьогодні не лише в Україні, але і в інших країнах спостерігається збільшений попит у населення на всі продукти харчування. При цьому люди купують більше, ніж зазвичай, і попит зріс не лише на мед, а й на всі продукти.

«Сьогодні ми маємо наслідки пандемії та запровадженого карантинного режиму — 15-кілометрова черга вантажівок на польському кордоні, 20-кілометрова черга на польсько-німецькому кордоні, Франція взагалі обмежила доступ, Словенія не хоче приймати транспорт», — говорить Едуард Кричфалушій.

Та найбільшу проблему, за його словами, виробники і постачальники продукції матимуть через 2-3 місяці.

«Мене турбує навіть не те, що ми сьогодні не маємо змоги через порушення логістичних ланцюжків задовольнити додатковий попит, який з'явився у споживача. Зараз люди створять на своїх домашніх полицях залишки продуктів, які вони не з'їдять, адже не стануть споживати більше. А це призведе до того, що вже в червні-липні споживачі перестануть купувати продукти, маючи запас. У цей період знизиться попит, і варто очікувати падіння цін», — прогнозує Едуард Кричфалушій.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua