Експерт: Виробники добрив переорієнтуються на внутрішній ринок

14 грудня 2021, 14:42 349

Питання добрив — болісна тема для всієї Європи. В України є достатньо вагомий потужний внутрішній ресурс виробництва добрив, але він залежить від ціни на газ, і це буде досить сильно тиснути на галузь.

Про це під час конференції «Ведення агробізнесу в Україні» (#DoAgro21) розповів заступник міністра економіки, торговий представник України, голова Міжнародної ради по зерну (IGC) Тарас Качка.

«У даному випадку питання добрив — це не суто українська проблема, тому очевидно, що потрібно до неї підходити виважено. Потенціал України з виробництва добрив буде переорієнтовуватись на внутрішній ринок» — зазначив Тарас Качка.

За його словами, з погляду безпеки все більше білоруських виробників добрив підпадають під санкції США та ЄС. Якщо урядом України прийматимуться якісь рішення, то будуть вжиті всі заходи, щоб замістити ці обсяги іншими ресурсами.

«В уряді та Мінекономіки ми моніторимо це питання, досить уважно до нього ставимося та водночас розуміємо, що не можна не враховувати економіку без питання безпеки», — підкреслив Тарас Качка.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua