Українські зірки шоу-бізнесу, мистецтва, спорту й політики не нехтують покопатися в землі. Для багатьох це не лише хобі, а й релакс. AgroPortal.ua дізнався, як зірки долучаються до сільськогосподарських робіт.

Режисер Ольга Самолевська висіяла реквізит фільму 

Відзняла у своєму кіно, а потім посіяла голі гарбузи в себе на дачі режисер Ольга Самолевська. Її нову кінострічку про українських дітей двох війн — Другої світової та теперішньої — офіційно ще не презентували, а реквізит невдовзі вже зацвіте.

«Йшла по ринку й побачила бабусю, яка продавала голе гарбузове насіння, без лушпиння. Пояснила мені, що це такий сорт голих гарбузів. У них гарний оливковий колір, і я взяла склянку для зйомок. У фільмі є сюжет, де у воєнні роки бабуся кличе дітей до подвір’я й пригощає гарбузовим насінням. У Другу світову по багатьох наших селах це був скарб.  У кадрі дитячі руки пересипають з долоні в долоню це голе насіння, — розповідає Ольга Самолевська. — Фільм відзняли,  а реквізит весною посіяла в яєчні шкаралупи. Вийшов цілий лоток. Згодом висадила на дачі. Цього року вперше буду мати свої голі гарбузики. Можливо, ще десь використаю у зйомках».

Режисерка живе в Києві в 5-поверхівці. Навколо розбила 9 клумб. Засадила квітами з власної дачі. Каже, що це її міський город. Щоправда, просапувати й поливати клумби режесерці допомагає весь будинок.  


Письменник Василь Шкляр любить персики і виноград

Письменник Василь Шкляр цієї весни посадив два персики. Садив і торік, але дерева не прижилися. Тому радіє, що цьогорічні пішли в ріст, а який сорт — для нього вже не так і важливо.

«На сорти у мене погана пам’ять. Знаю тільки, що один персик ранній, а другій — середній», — розповідає письменник.

Від цьогорічних приморозків у Василя Шкляра постраждав виноград. Щоосені він його прикопує,  а весною відкриває. «Рано відкопав. Мороз все побив. Врожаю не буде, але лоза жива, пішла в ріст. Виноград буде лише наступного року», — додає він.


Актор Роман Луцький після вистави вилазить на власну черешню  

Розвести виноград — це мрія актора Романа Луцького. Він зіграв роль молодого Якова в телесеріалі «Століття Якова» за однойменним романом Володимира Лиса. Стрічка в цьому році вийшла на телеекрани.

«Цієї весни багато грав у театрі й тільки тиждень тому закінчили зйомки фільму про Тараса Шевченка. Тому я навіть куща картоплі не посадив. Вже восени поїду копати. Планую посадити виноград і магнолію. Одне дерево в нас є, але це така краса, що хочеться ще», — розказує Роман Луцький.

Актор живе в Івано-Франківську. Дзвінок AgroPortal.ua застав його на черешні в селі Бодна, звідки він родом. Там живуть батьки. Раніше на сусідському хуторі жила бабуся. Її хату розібрали  й перевезли, а на подвір’ї  залишилася черешня. Роман викопав й посадив на батьківському подвір’ї метровий пагін черешні. Зараз дерево близько 8 метрів й щороку рясно родить.

«Всі родичі на початку літа з’їжджаються на черешню. Хочу, щоб так само приїжджали восени на виноград. Обов’язково розведу. Що він крупніший й більше сортів, то краще. Виноград — це віддушина. Зірвав гроно, ходиш, їси і розмірковуєш, як філософ», — додає він.


Білоножки розвели віз чорнобривців

Віталій та Світлана Білоножки мають біля будинку сотку землі під грядки. Цього їм достатньо, щоб вирощувати свою зелень, огірки, помідори й цибулю.

«Не люблю тепличне. Справжній смак і аромат у рослини, яка  на сонці й під дощиком. В спеку поливаємо — й завжди шикарний врожай. Петрушка, кріп, базилік, щавель, рукола — все своє», — розказує Світлана Білоножко.

Цієї весни подружжя відпрацювало великий концерт, тому не встигло висадити петунії. Ними Світлана щороку заквітчує подвір’я. Виручили чорнобривці.

«Перед будинком у нас стоїть віз. Засипали у нього ґрунт. Змішала різне насіння чорнобривців й висіяла. Дуже пишні кущі — жовті, червоні, помаранчеві. Ще тільки-но розпускаються, а вже краса неймовірна. Пташки співають, порпаєшся в землі… це найкращий релакс для заспокоєння», — додає пані Світлана. 


Парфумер Богдан Зубченко посадив троянди з послами

Український парфумер Богдан Зубченко впродовж року створював аромат із нотами французької білої чайної троянди  Anne de Kiev з однойменною назвою. Троянди вивели у Франції й назвали на честь Анни Ярославни.

«Цієї весни у Києві на Львівській площі в межах Франко-українських днів посли франкомовних країн: Франції, Бельгії, Швеції — висадили з півсотні цих троянд. І я долучився до цього, бо створив до події аромат, — розповідає Богдан Зубченко. — Але це на загал. Для себе ж я висадив на балконі ахіменеси. Це яскраві квіти з дуже витонченим, ледь відчутним ароматом. Біля них мій нюх відпочиває від роботи».


Садок народного художника Володимира Козюка з’їли телята й зайці

«Цієї весни подзвонили з громадської організації й запросили посадити дерево в міському парку. Взяв сина й поїхали. Там нам дали саджанець дуба й лопату. Тепер маємо власне дерево», — розказує народний художник й меценат міста Вінниці Володимир Козюк.

У селі у батьків на Вінниччині теж посадив дерева. Фруктовий сад вперше розбив ще 25 років тому, але батьки не хотіли, щоб він зайняв їхній город, й прив’язували в саду телят. Ті погризли дерева. Що вціліло — винищили зайці. Тільки кілька років батьки тому поступились. Але заново посаджені дерева вже плодоносять.

«Яблука, сливи, вишні, але найбільше пишаюсь горіхом. Я його проростив із плода, й торік вже був перший врожай», — резюмує він.


 Мирослава Соколова, AgroPortal.ua

Мультимедіа