
Міністерство аграрної політики та продовольства України починає публічне громадське обговорення проєктів професійних стандартів професій.

Міністерство закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine запускає проєкт «Мед мінних полів».

Громадська організація «Всеукраїнське Братство Бджолярів України» працює з 2005 року. В мирний час ми отримували численні міжнародні визнання та нагороди, проводили симпозіуми та конгреси міжнародного рівня, приймали на своїх пасіках іноземних гостей, відвідували колег бджолярів в понад 40 країнах світу, розвивали експорт меду і бджолиних маток, працювали над покращенням законодавства галузі. Ми планували майбутнє…

Попит на український органічний мед за останній рік суттєво зріс. Проте багато виробників мали пасіки в східних областях України, які сьогодні окуповані ворогом, тому цифри експорту у 2023 році дещо впали.

Минулого року на пасіках Полісся вдалося зібрати 10 т меду, цьогоріч сезон ще в розпалі, на даний момент зібрано 2 т. У філіях Поліського лісового офісу, який об’єднує ліси Волині та Рівненщини, зараз 1660 вуликів та 1300 бджолосімей. За ними щодня доглядає професійний пасічник.

На території Івано-Франківської МТГ нараховується 40 повноцінних пасік. Відповідно до Програми розвитку сільського господарства тергромади на 2022-2025 роки станом на липень вже 22 суб’єкти господарювання подали необхідні документи на фінансову допомогу від міста, отримали позитивне рішення і відповідно — кошти.

Cтатус племінної пасіки присвоєно двом суб’єктам племінної справи у тваринництві Чернівецької області.

Кількість бджолосімей в Україні на 1 січня 2023 року становила 2,4 млн, що на 10,5% менше, ніж на аналогічну дату роком раніше.

Співвласниця пасіки в Черкаській області Анастасія Конюша розширила виробництво меду і організувала навчання бджільницькій справі майже 20 переселенців.

Бджолярі ОАЕ створили генетично модифікованих бджолиних маток, здатних витримувати високі температури.

У подружжя Павла та Наталі Чемериських ідея створити медовий кооператив виникла ще у 2019 році. Через рік їм вдалося втілити її в життя та зареєструвати ТМ «БІЛАР», а у 2022 році створили кооператив із однойменною назвою. За цей період їм вдалося сформувати команду пасічників-однодумців, які навіть в умовах війни продовжують працювати, докладати зусиль для підтримки економічного фронту.

Україно-польський проєкт AmoHive на Київщині запустив ІТ-пасіку — 10 експериментальних вуликів із поліпропілену, оснащених сонячними панелями та сенсорами.

Пасіка Mellifera знаходиться у двох областях — Чернівецькій та Хмельницькій. Розділити пасіку подружжя Череватових вирішило через малу кількість медоносів на Буковині.

Пасіка Mellifera (Чернівецька та Хмельницька області) в 2022 році викачала 800 кг меду. Цього року погода значно вплинула на початок медового сезону — зима була затяжною, і довго не було тепла.

Пасіка Mellifera знаходиться у двох областях — Чернівецькій та Хмельницькій. Розділити пасіку подружжя Череватових вирішило через малу кількість медоносів на Буковині.

Бджолярі Кіровоградщини не збирають перший врожай меду через прохолодну весну й дощі.

В Ломачинецькому лісництві філії «Сокирянське лісове господарство» (Чернівецька область) планують значно збільшити виробництво меду.

Злагоджені та координовані дії пасічників і аграріїв за останні роки мінімізували випадки потрави бджіл, забезпечуючи сталий розвиток бджільництва та підвищення врожайності.

Переробне підприємство ТОВ «ЕКО-МедОК» на Київщині на постійній основі вже багато років співпрацює з пасічниками. За результатами 2022 року компанія вийшла на заплановані показники продажів, падіння не було, але й глобального росту також.

Руйнування пасік, скорочення виробництва, обмежена кочівля, неможливість експортувати солодкий продукт морем — це лише частина проблем, з якими зіштовхнулися пасічники та експортери меду з початку війни рф проти України.