Після відновлення кооператив на Чернігівщині запускає виробництво нового продукту

11 червня 2023, 05:59 4819

У подружжя Павла та Наталі Чемериських ідея створити медовий кооператив виникла ще у 2019 році. Через рік їм вдалося втілити її в життя та зареєструвати ТМ «БІЛАР», а у 2022 році створили кооператив із однойменною назвою. За цей період їм вдалося сформувати команду пасічників-однодумців, які навіть в умовах війни продовжують працювати, докладати зусиль для підтримки економічного фронту.

Учасники кооперативу позитивно налаштовані та з оптимізмом дивляться в майбутнє. Вже частково відновили приміщення, яке було пошкоджене під час активних бойових дій. Тривають ремонтні роботи виробничого цеху, враховуючи рекомендації із запровадження стандартів НАССР на продуктовому виробництві, надані консультантами Проєкту USAID (Проєкт USAID «Економічна підтримка України»)». Також об’єднання отримало грантову допомогу від Платформи соціальних змін та від Міжнародної організації з міграції. Завдяки даному фінансуванню придбали виробниче обладнання та впроваджують енергозберігаючі технології. 

«Завдяки наданій грантовій підтримці зміцніла наша віра в перспективне майбутнє та швидке відновлення України. Раніше планували релокувати виробничі потужності на Вінниччину, але на даний момент прийняли рішення відбудовуватись на Чернігівщині», — розповідає подружжя Чемериських.

Кооператив «БІЛАР» об’єднав 5 активних місцевих бджолярів. Це ті люди, які взяли на себе відповідальність за створення кооперативу та є його основою. Але й надалі готові долучати активних відповідальних учасників кооперативу, які будуть підтримувати його розвиток.

«Кооператив готовий брати на себе відповідальність у подальшій підтримці майбутніх членів як юридично, так і економічно. Плануємо й надалі розвивати ОК «БІЛАР» та масштабувати виробництво, відновлюючи економіку України», — зазначають засновники кооперативу.

2022 рік був важким. В ОК «БІЛАР» частково були втрачені виробничі потужності, оскільки на території Чернігівщини велись активні бойові дії. Тому продукції було виготовлено значно менше, ніж планувалось, адже всі зусилля були спрямовані на відновлення. Основними продуктами для реалізації стали крафтові медово-горіхові подарункові набори ТМ «БІЛАР» для корпоративних клієнтів.

Зовсім скоро планують поповнити свій асортимент новим продуктом — це сік із медом. Він розрахований на дітей, а запустити його планують з партнерами ФГ «Витвірня» (Вінницька обл.) за розробленою ними рецептурою.

Павло та Наталя займаються не лише пасікою, а й мають ще один напрям розвитку — вирощування горіхів, які використовують у своєму виробництві готової продукції.

До речі, саму готову продукцію можна придбати онлайн, зробивши замовлення через їхню сторінку у Facebook.

«Площа саду волоського горіха становить 0,5 га. Перші врожаї вже були, хоч і в незначній кількості. Фундукового саду планували посадити в межах 4 га, але на даний момент ще вирішуються організаційні питання», — ділиться планами подружжя. 

За час існування кооперативу його засновники неодноразово брали участь у грантових програмах. На власному досвіді вони переконались, що це дійсно працює. І наразі «БІЛАР» подався на участь у декількох нових грантових програмах із розвитку бджільництва на Чернігівщині.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua