Аграріям краще звільнити сховища, продавши зерно за цінами, які пропонують сьогодні на ринку. Це дозволить отримати обігові кошти та мати змогу прийняти першу зернову групу нового врожаю.

Про це AgroPortal.ua розповів керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца.

«Аграрії, які до війни змогли продати 50-60% врожаю, непогано заробили. Якщо на складах залишилося 30-35% зернових, то продавши цей обсяг за цінами, які зараз пропонують на ринку, виробники не будуть у мінусі. Сьогодні пшеницю та ячмінь купують по 6-6,5 тис. грн/т, соняшник — 15 тис. грн/т. Тому варто продавати, звільняти склади і отримувати обігові кошти вже для проведення захисту посівів та збору врожаю»

Орієнтири точного землеробства: прибутковість, а не урожайність Орієнтири точного землеробства: прибутковість, а не урожайність «Флора А.А.» — фермерське господарство із земельним банком 1200 га на Вінниччині, відоме активним впровадженням інновацій. AgroPortal.ua поспілкувався з його керівником Андрієм Капріцею про нові тенденції, практики та досягнення господарства.

На складах ФГ «Флора А.А.» теж залишилося 35% врожаю. Більшу частину зерна вдалося продати незадовго до початку війни, а вже після 24 лютого продавався лише цукор, і завдяки цьому господарство мало обігові кошти на посівну.

«Цього року ми не планували сіяти цукровий буряк, але, зважаючи на війну, заклали 10% від загальних площ за рахунок скорочення посівів соняшнику та кукурудзи. Це стратегічно важлива культура, до того ж у нашому районі є цукровий завод», — розповідає Андрій Капріца. 

За його словами, посівна відбудеться на 100% площ господарства, а це — 1200 га. Цього року вирощують традиційні для господарства культури — озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник та 120 га цукрового буряку.

Потрібні обсяги всіх необхідних ресурсів, зокрема пального, для проведення посівної були закуплені до початку війни. 

«З початку посівної весь час ми намагалася докуповувати використаний обсяг пального та закладати запаси вже на жнива. Ситуація загострилась буквально за тиждень до 9 травня», — розповідає Андрій Капріца.

Вже в період війни господарство скористалося кредитною програмою «5-7-9%» та придбало новий трактор. Як розповідає фермер, рішення про надання кредиту банк ухвалив за три дні.

КМУ розширив програму 5-7-9 КМУ розширив програму 5-7-9

Кабінет міністрів України розширив програму «Доступні кредити «5-7-9%».

А от будівництво нового елеватору довелося поставити на паузу.

«Планували цього року побудувати напівкомерційний елеватор для зберігання і власного зерна, і від сторонніх поклажодавців. Але зважаючи на ситуацію, зупинили процес. З цього питання прийматимемо рішення вже після Перемоги», — зазначає Андрій Капріца.

Він додає, що зі зберіганням зерна нового врожаю в господарства проблем не буде. До того ж, фермер має сподівання, що його партнер — компанія «Кернел», учасником програми Open Agribusiness якої «Флора А.А.» є вже 1,5 роки — до початку збору врожаю зможе вирішити питання з експортом зерна.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Ажіотаж у логістиці. Блокування українських портів ставить на коліна світ Ажіотаж у логістиці. Блокування українських портів ставить на коліна світ

90 млн т зернових. Саме стільки вирощеної продукції Україна не може вивезти через блокування портів з боку росії. $170 млн. Саме стільки щодня (!) втрачає Україна через заблоковані країною-агресором порти.

Переповнені комори: аграрії шукають рішення для зберігання зерна Переповнені комори: аграрії шукають рішення для зберігання зерна

Зважаючи на перехідні залишки зернових та олійних культур на рівні 25,1 млн т, що в 4,2 рази перевищує показник попереднього сезону, та сумарний валовий збір нового врожаю в 55,9 млн т, в Україні прогнозується дефіцит ємностей для зберігання збіжжя на рівні 16,3 млн т.