Перевершити лідера: чому Триатлон Прайм — найочікуваніша новинка сезону

19 лютого 2024, 05:45 3799

Свого часу гербіцид Триатлон створив революцію у захисті посівів зернових колосових в Україні, адже став універсальним рішенням для контролю практично всіх дводольних бур’янів одним внесенням. У сезоні-2024 компанія ALFA Smart Agro презентує Триатлон Прайм — нове покоління флагманського продукту, що пропонує аграріям ще більше переваг.

Рослинництво — галузь, де результат завжди значною мірою залежить від чинників, які агровиробник не в змозі контролювати. Непередбачуваність погодних умов (у короткій та тривалій перспективі), великий вплив людського фактору, а також економічні виклики роблять вирощування сільськогосподарських культур ризикованим незалежно від регіону України. Впевненість у результаті — найважливіша цінність сьогодні. І особливо за форс-мажорних обставин, які неможливо ані спрогнозувати, ані оминути.

Відповіддю на актуальні потреби агровиробників став Триатлон Прайм — нова розробка науковців ALFA Smart Agro на основі гербіциду, що вже став класикою у технологіях вирощування зернових. Триатлон Прайм — це чотирикомпонентний продукт (трибенурон-метил, 250 г/кг + тифенсульфурон-метил, 250 г/кг + флорасулам, 100 г/кг + (антидот) ізоксадифен-етил, 100 г/кг) проти максимальної кількості злісних однорічних та багаторічних дводольних бур’янів із додатковим захистом культури.

Чому додатковий захист зернових важливий?

Існує безліч варіантів, коли посіви зернових потрапляють у стресові умови, перебування в яких стає критичним для їхньої продуктивності. Ситуація, яка останніми роками стає все більш поширеною — значні перепади температур за короткий проміжок часу в перехідні осінні та весняні періоди. Застосування бакових сумішей із великою кількістю основних та додаткових компонентів (у такому випадку навіть присутність мікродобрив може мати негативний вплив). Не проходять безслідно свідомі та випадкові перевищення рекомендованих норм застосування препаратів, і, звичайно, використання неякісних продуктів для захисту та живлення посівів. Інколи причиною може бути чутливість самого сорту або гібриду. Ну і, звісно, досить часто на полі збігаються декілька стрес-факторів, що в підсумку сприяють зниженню продуктивності культури. 

Як відомо, ячмінь піддається гербіцидному та іншим стресам значно сильніше, ніж пшениця. Дана культура є маркером селективності препаратів. Водночас зменшення норм внесення гербіциду у посівах ячменю може мати негативні наслідки у вигляді слабкого контролю бур’янів.  

Отже, перша перевага, на яку досвідчений агроном обов’язково зверне увагу, — офіційна реєстрація Триатлону Прайм для захисту пшениці та для ячменю в однакових нормах і з однаково широкими фазами внесення: від 2-3 листків до прапорцевого листа включно. Впевнена рекомендація виробника є найкращим показником посиленої селективності Триатлону Прайм.

Ізоксадифен-етил, який входить до складу нового гербіциду, діє шляхом посилення ферментів деградації, прискорюючи розпад діючих речовин препарату в тканинах культурних рослин. Результатом є відсутність фітотоксичності та зменшення впливу інших стрес-факторів на її прояв, що сприяє збереженню потенціалу врожайності посівів.

За результатами дослідів, проведених R&D департаментом ALFA Smart Agro, встановлено, що застосування гербіциду Триатлон Прайм забезпечує найвагоміше збереження потенціалу врожайності. Так, дослідження щодо застосування різних гербіцидів у посівах озимої пшениці показало, що на ділянках, де вносили Триатлон Прайм, зафіксовано найвищі показники врожайності порівняно з іншими гербіцидами.  

Наприклад, розглянемо порівняння показників урожайності на трьох дослідних ділянках. Як бачимо, вони скрізь достатньо значні. Водночас бакова суміш — зразок 2 (без антидоту) — має найнижчі в даному експерименті результати. А розрив між Триатлоном Прайм та іншим гербіцидом — зразок 1 (з антидотом) — становить трохи більше 3% на користь препарату ALFA Smart Agro.

Триатлон Прайм рекомендується застосовувати до фази BBCH 41-45 (прапорцевий лист) включно. Як відомо, у фазах ВВСН 27-29 рослини пшениці та ячменю переходять до генеративного розвитку — відбувається закладка колоса та колосків у ньому. Ось чому важливо, щоб вплив гербіцидів на культурні рослини в цей період і надалі був мінімальний. І Триатлон Прайм зразково вирішує поставлене науковцями ALFA Smart Agro завдання.

Спектр дії — найширший

Насправді ефективний контроль дводольних у посівах зернових в Україні — не така проста задача. Причина — велика різновидність бур’янів у полях, а також багато соняшнику та ріпаку в сівозміні.

Поєднання діючих речовин із різних хімічних груп робить Триатлон Прайм абсолютним лідером у контролі широколистяних бур’янів у посівах зернових колосових культур. Новий гербіцид ALFA Smart Agro контролює понад 40 видів дводольних бур’янів, причому понад 30 видів є максимально чутливими до його дії.

Важковикорінювані багаторічні бур’яни з потужною кореневою системою знищуються Триатлоном Прайм так само ефективно. Вони не в змозі відновити ріст та розвиток, тому що препарат руйнує життєві процеси не лише в надземній частині, а й знищує кореневу систему бур'янів.

А як щодо самосіву соняшнику та ріпаку? Триатлон Прайм чітко контролює усі види самосіву соняшнику, зокрема стійкого до трибенурон-метилу та імідазолінонів. Дія препарату є також бездоганною проти самосіву класичного ріпаку навіть у фазі трьох і більше пар листків.

Варто зазначити, що порівняно із Триатлоном, у мінімальних рекомендованих нормах Триатлон Прайм забезпечує більшу кількість усіх трьох д.р. на гектар. А в максимальній нормі 60 г/га Триатлон Прайм містить на 20% більше флорасуламу. Цим пояснюється його більш потужна дія на бур’яни порівняно із Триатлоном.

Широкі можливості застосування

Застосовується Триатлон Прайм у період від фази 2-3 листків до прапорцевого листа включно. Таке широке вікно застосування дає можливість дочекатися сходів усіх можливих бур’янів та вирішити проблему одним внесенням. Триатлон Прайм цілком може бути єдиним гербіцидом у системі захисту зернових колосових.

Отже, топ-10 причин застосовувати Триатлон Прайм:

1. Додатковий захист зернових колосових культур, що виключає можливість прояву фітотоксичності.

2. Позитивний вплив на розкриття потенціалу врожайності посівів.

3. Максимально широкий спектр контрольованих бур’янів.

4. Контроль підмаренника чіпкого у всіх фазах розвитку.

5. Посилена дія проти дводольних бур’янів завдяки збільшенню норм діючих речовин.

6. Широкі строки застосування: високоселективний для зернових колосових культур від сходів до появи прапорцевого листка.

7. Невибагливий до температури повітря (працює, починаючи від +5˚С).

8. Низькі норми застосування: зручність та простота використання.

9. Сумісний із більшістю пестицидів та рідких добрив.

10. Відсутність обмежень у сівозміні.

Триатлон Прайм — це нові переваги і преміальний рівень захисту зернових колосових культур проти комплексу однорічних та багаторічних дводольних бур’янів! А позитивний вплив на розкриття потенціалу врожайності зернових робить Триатлон Прайм ідеальним рішенням для високопродуктивних сортів та гібридів. Кожен аграрій прагне найкращих умов для своїх посівів — найкращої погоди, найповнішого живлення і найефективніших ЗЗР, які наперед подбають про можливі сценарії розвитку подій у полі. Якщо ви обираєте найкраще — обирайте Триатлон Прайм.