Україна переймає досвід Латвії щодо розвитку агросектору

07 вересня 2017, 13:17 3581

Делегація українських спеціалістів відвідала Латвію з метою вивчення політики сільськогосподарського та сільського розвитку, зокрема в частині інтеграції сільського сектору в європейський ринок.

Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Нам особливо цікавий досвід Латвії щодо підтримки малих виробників сільськогосподарської продукції, кооперативів, які створені такими виробниками. Зокрема, досвід застосування різних фінансових інструментів такої підтримки, досвід функціонування системи сільського консультування та діяльності різних інституцій підтримки сільського розвитку», - зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

У ході зустрічі делегацій учасники від Латвії поділилися своїм досвідом щодо формування та реалізації аграрної політики, адаптації латвійського законодавства до ЄС, діяльності служб підтримки сільського господарства та сільського розвитку, співпраці між міністерством та фермерськими організаціями. Також було обговорено нові напрями та проекти продовження співпраці між Україною та Латвією.

Після засідання, українська делегація відвідала найбільшу виставку продовольства Балтії «Riga Food», на якій особливу увагу привернула експозиція регіональних продуктів.

Окрім того, українські фахівці детально ознайомитися із підходами та практикою регіональної політики в сільських районах Латвії під час візиту до Міністерства навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвії.