Україна вичерпала євроквоти ще на низку продуктів

26 вересня 2018, 10:18 2070

Українські експортери станом на 21 вересня 2018 р. використали обсяги тарифних квот на 100% для безмитного експорту до ринків ЄС на цілу низку українських товарів.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, йдеться у повідомленні Мінагропроду.

«Найкращим підтвердженням того, що угода про ЗВТ між Україною та ЄС працює, є постійне збільшення обсягів вітчизняного аграрного та харчового експорту на ринки країн ЄС. Вже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло», — підкреслила заступник Міністра.

За її словами, також використані додаткові торговельні преференції, які були отримані в 2017 році, на кукурудзу, пшеницю м«яку, мед, та оброблені томати.

«На понад 85% використані обсяги тарифних квот на український крохмаль та на 99,4% на оброблений крохмаль, м«ясо птиці — на 75%, яйця та альбуміни — 53,7%, часник — 61,2%», — додала Ольга Трофімцева.

За її словами, поки що у повних обсягах залишаються невичерпаними Україною імпортні тарифні квоти ЄС на цукрові сиропи — 2000 тонн, гриби — 500 тонн, оброблену продукцію з масла — 250 тонн та інші.

Ольга Трофімцева також відмітила, що деякі тарифні квоти залишаються невикористаними через об»єктивні причини, як, наприклад, у випадку баранини чи яловичини, для експорту яких Україна все ще очікує на відкриття ринку ЄС для вітчизняних виробників.