Рівень урожайності сільгоспкультур на тимчасово окупованих територіях цього року знизивсячерез відсутність води в результаті підриву росіянами дамби Каховської ГЕС.
Як повідомляє «Центр національного спротиву», проте ворога це не зупиняє від ідеї штрафувати аграріїв за зниження урожайності. Йдеться про санкції у вигляді зменшення закупівельної ціни на врожай.
«На ТОТ окупанти змушують всіх фермерів продавати зерно «державному оператору» за фіксованою ціною, який далі перепродає його вже за ринковими цінами й різниця осідає в руках окупантів», — пише видання.
Водночас зазначається, що за низькі показники врожайності ціна продажу зерна для аграрія може ще зменшитись. Це і є механізм контролю галузі окупаційною адміністрацією.

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Від льону до готової продукції: фермери на Миколаївщині розвивають власну переробку

На Полтавщині школярів навчають керувати трактором за допомогою VR-тренажерів

На полях Херсонщини продовжується збір кавунів. Уже зібрано 3 тис. т урожаю. Цьогоріч аграрії області планують вийти на 25 тис. т баштанної продукції.

У фермерського господарства «Вікторія 2025» (Запорізька область) є склади для зберігання зерна, але це дуже небезпечно через постійні атаки ворожих дронів, які цілять, зокрема, і по складах агропродукції.

Два російські дрони вранці у понеділок, 3 серпня, атакували сільськогосподарський об'єкт на території Волохово-Ярського старостинського округу Харківської області, спровокувавши пожежу на складах. Постраждалих унаслідок удару немає, на місці працюють рятувальники.

Через логістичні обмеження пропозиція зерна на внутрішньому ринку суттєво перевищила попит, що спричинило зниження закупівельних цін. Щоб аграрії могли уникнути вимушеного продажу врожаю та профінансувати осінню посівну, Уряд доручив терміново розробити програму доступного кредитування.

Агрофірма «Ольгопіль», що працює на півдні Вінниччини, завершила жнива озимого ріпаку.

Відновлення меліоративної інфраструктури дозволило суттєво підвищити врожайність картоплі на Житомирщині.

Компанія «Енселко», що входить до структури Kernel, активно проводить роботи зі збору ранніх культур.

Крафтове виробництво тихих та ігристих вин Axis Wine у Львові було знищено внаслідок масованої атаки рф у ніч на 30 липня 2026 року.

За нинішнього рівня цін точка беззбитковості для озимої пшениці становить близько 5 т/га за ринкової ціні збіжжя 9 тис. грн/т.