Митники зупинили незаконний експорт сої на 2,4 млн грн

26 листопада 2025, 18:00 246

Митники задокументували спробу незаконного експорту понад 180 т сої на кордоні з Румунією.

Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби.

«Українським підприємством, що є виробником сільськогосподарської продукції, на підставі контракту та відповідно до поданих до митного оформлення документів, здійснювався експорт соєвих бобів залізничним транспортом через пункт пропуску «Вадул-Сірет Вікшани», — уточнили у відомстві.

Під час аналізу зазначеного постачання у митників виникли сумніви щодо дійсності відомостей, вказаних у документах, поданих до митного оформлення. Відтак було прийнято рішення про здійснення додаткових формальностей. 

«Зважування вагонів із соєвими бобами допомогло встановити розбіжності у вазі задекларованого товару — фактична вага складала нетто на 181,7 т більше, ніж зазначено у митній декларації», — додали у ДПС.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. Вартість товару, який намагалися експортувати незаконно, складає близько 2,4 млн грн.