Аналітик: Попит і ціна на промислове яблуко знизились

11 листопада 2020, 15:05 2572

Яблука на переробку за два останніх тижні втратили в ціні. Наразі середня закупівельна ціна складає 3,7 грн/кг. Зниження цін відбулося через зупинку роботи деяких переробних заводів та припинення ними закупівлі сировини.

Про це повідомила аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва під час Fruit&Berry Zoom в рамках ініціативи «VTrade Фрукти і Ягоди», що впроваджують програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та асоціація «Ягідництво України».

«Зі столовим яблуком в Україні ситуація стабільна. В середньому закупівельна ціна складає 9-12 грн/кг. По гуртовим ринкам найнижчі ціни за останні два тижні фіксуються на ринку «Шувар» — 12 грн/кг. По іншим ринкам ціна протягом двох тижнів стабільно залишається на рівні 15 грн/кг.

Серед торговельних мереж за цінами на яблука лідирує «Сільпо», найдешевші яблука — в «Ашані», — зазначає Марія Лакеєва.

N.B. USAID запускає проєкт підтримки для виробників плодоовочевого сектору

Щодо світових тенденцій, то експерт відмітила, що виробники яблук у Нідерландах задоволені поточним сезоном — ціни на яблуко не опускаються нижче 1 євро/кг.

«Сербія відправить у середині листопада перші партії яблук до Індії. В Аргентині очікується зростання врожайності яблук на 19%, що призведе до збільшення експорту. Через падіння врожайності яблука в Європі та підвищений попит у країнах Сходу непогані перспективи експорту також спостерігаються у Польщі», — відмічає Марія Лакеєва.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua