Він додав, що хоч 2023 рік був складним, і ціна на продукцію не була високою, КП отримало близько 700 тис. грн чистого прибутку.
100 тисяч з однієї теплиці
Опішнянська ТГ проводить навчальні програми для місцевих мешканців та жителів сусідніх громад із вирощування овочів у закритому ґрунті.
«Теплиця — це інструмент заробітку на селі. Не кожен має тисячу гектарів для вирощування зернових культур. А на присадибній ділянці можна влаштувати теплицю і за сезон отримати 100 тис. грн, і не потрібно їхати до міста на заробітки.
Наша основна місія — показати людям, що можна заробляти навіть на невеликій ділянці. Після навчання багато хто встановив теплиці — вирощують огірки, суницю садову. Цьому сприяли і державні програми, як-от «Сади Перемоги», — розповідають у громаді.
Також Опішнянська ТГ взяла на себе функцію реалізатора продукції: контрактується із закупівельниками, і коли приїздить фура, до неї завантажується як продукція з комунальної теплиці, так і з присадибних ділянок.
«Продавець одразу отримує кошти. Адже селяни часто вміють виростити, але не вміють продавати. Тому в майбутньому плануємо організувати хаб, де можна буде провести проби, аналізи, отримати сертифікати та реалізувати продукцію, щоб людина не турбувалася, куди діти вирощені овочі», — пояснює Микола Різник.
Громада планує реалізувати проєкт із будівництва великих теплиць із опаленням, цехом заморожування, а також приміщеннями для зберігання. Проєктно-кошторисна документація вже розроблена, питання в інвестиціях, адже проєкт коштує 72 млн грн.
У ТзОВ «СОТЕКО» в закритому ґрунті вирощують огірки і помідори. Були ще печериці, але цей напрям закрили. Сезон огірків лише почався. Директор і агроном Валерій Ревенко очікує, що ціна буде нижчою, ніж минулого року.