Асоціація «Фермери Бессарабії» налічує більше 2 тис. господарств, з яких 997 подали до обласної ради документи про загибель врожаю. Загалом по Одеській області 1311 господарств зафіксували загибель по озимих культурах у 2020 році.

Про це AgroPortal.ua повідомила голова ФГ «Стоянов А.А.», власник ТОВ «КАРА-МАРИН», голова асоціації «Фермери Бессарабії», депутат Одеської обласної ради Алла Стоянова.

«За підрахунками Одеської ОДА, втрати лише озимих культур складають 6,5 млрд грн. Сільгоспвиробники сподівались на допомогу та підтримку з боку держави шляхом компенсації втрат урожаю у вигляді обіцяних 4-5 тис. грн/га. Але в цій ситуації краще, аби взагалі не було обіцянок від можновладців. Як жити до 1 червня 2021 року — гостре питання. На проведення весняної посівної у аграріїв Бессарабії грошей немає», — зазначає Алла Стоянова.

N.B. Чи отримають аграрії Бессарабії компенсацію за збитки 2020 р. у новому році?

За її словами, ФГ «Стоянов А.А.» провело посівну під урожай-2020/2021, але засіяли не всі площі, які зазвичай відводили під озимі. У структурі посівних площ господарства завжди 65-70% складають озимі культури, зараз змогли закрити лише 50% — це 3 тис. га.

«Частково банк підстрахував кредитом, частково назустріч пішли контрагенти, але посіяли без добрив, тому що не було можливості їх купити. Сезон ще не закінчили: до кінця року потрібно сплатити податки по рахунках. По одному господарству ми змогли сплатити податки за рахунок кредитних коштів, по іншому — борг. До того ж маємо ще тваринництво — утримуємо більше 3 тис. голів овець. Кормова база заготовлена лише до середини січня», — розповідає Алла Стоянова.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua