Свириденко: Кабмін скасує акциз на пальне

13 березня 2022, 11:23 1928

Кабінет міністрів України ухвалив два рішення, які дозволять уникнути дефіциту пального на заправках та максимально стримають зростання його ціни.

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook написала перший віцепрем'єр-міністр України, міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Ми затвердили зміни до формули, за якою рахуємо максимальну дозволену ціну пального на заправках: збільшили ціну логістики та доплату до котирування у Північно-західній Європі (NWE). Це дозволить мережам АЗС включати в розрахунок ті додаткові витрати, що виникли після переорієнтації постачання з білорусі та рф на західний кордон України (Польщу, Румунію, Угорщину)», — констатує вона.

За її словами, збільшення формули дає економічний стимул мережам завозити більше пального (за формулою розрахунку, яка була адекватною до війни, зараз везти нафтопродукти мережам невигідно).

«Водночас таке рішення призвело би до зростання ціни, чого уряд допустити не може, адже пальне є соціально важливим товаром. Тому ми ухвалили ще одне рішення — подали для ухвалення Верховною Радою законопроєкт, що скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більше половини ціни», — зазначає Юлія Свириденко. Обидва рішення наберуть чинності одночасно.

«Нову формулу будемо застосовувати, як тільки Верховна Рада проголосує за зниження податків. У результаті мережі завезуть більше пального, а ціна не зросте», — каже вона.