Сільгоспвиробники просять відкриття неба для агродронів

26 квітня 2023, 14:50 3778

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Спілка українських підприємців, компанія DroneUA звернулися до профільних міністерств щодо можливості використання повітряного простору дронами-обприскувачами протягом сезону-2023 з метою проведення сільськогосподарських операцій.

Про це повідомляє пресслужба компанії DroneUA.

Відмічається, що вже зараз важливо напрацювати спільний механізм інформування та отримання дозволів на проведення робіт повітряними агродронами протягом агросезону-2023. Адже дрони-обприскувачі потрібні агровиробникам як безальтернативний ресурсоощадний інструмент, що забезпечить посилення не лише продовольчої безпеки, а й фінансової стабільності аграріїв.

Офіційні листи-звернення від імені бізнес-асоціацій направлено на Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство економіки та Міністерство оборони України.

Лист-звернення на Мінагрополітики від УКАБ

Лист-звернення на Мінагро, Мінекономіки та Міноборони від СУП

Текст листа-звернення до УКАБ від DroneUA

Загальний ефект від використання агродронів у 2021 та 2022 роках становив:

  • 2,2 млн га — площа полів, оброблених дронами-обприскувачами;
  • до 350 тис. т — додатково зібраний урожай завдяки захисту посівів агродронами;
  • понад 12,1 млн л — економія пального завдяки використанню агродронів порівняно з класичною колісною технікою;
  • до 30,8 тис. т — скорочення викидів вуглецю;
  • близько 440 тис. т — економія води;
  • понад 1 тис. робочих місць — збережено в умовах воєнного стану.

У компанії DroneUA підрахували, що проведення однієї операції із внесення ЗЗР дронами на площі 1 млн га, що складає 5,9% від загальної площі зернових та олійних культур в Україні (16,85 млн га станом на 2021 рік), можна отримати загальний економічний ефект розміром $65,55 млн.

«Ми всі розуміємо, що за поточних умов безпекова функція є надважливою. Безпілотні технології відіграють у ній вирішальну роль. Ситуація, що склалася з локальними заборонами використання агродронів минулого сезону, насамперед пов'язана з нерозумінням відмінностей агродронів від безпілотників цивільного чи військового призначення. Для виправлення цієї ситуації ми підготували інформаційну довідку, головна мета якої — пояснити основні відмінності агродронів», відзначають у DroneUA.

Завантажити інформаційну довідку.