Думка: Правильно підібрані продукти забезпечать хороший старт озимим

10 серпня 2020, 10:40 2057

Найперший крок у формуванні високого рівня майбутньої врожайності зернових колосових культур — вдало підібраний посівний матеріал та правильно обраний продукт для передпосівної обробки насіння, який дозволить реалізувати потенціал його продуктивності.

Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT.

«Що необхідно озимим зерновим культурам на початкових етапах росту?

Підвищити енергію проростання, забезпечити необхідними елементами живлення, покращити ріст і розвиток кореневої системи, а також підвищити стійкість до перепадів температур та накопичити максимальну кількість цукрів для оптимальної перезимівлі, — зазначає керівник відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко. — Тому перед висівом, окрім фунгіцидних та інсектицидних протруйників, я б рекомендував додати у суміш комплексне добриво із вмістом легкозасвоюваних макро-, мезо- та мікроелементів. Такий прийом забезпечить вашим посівам найкращий старт і створить сприятливі умови для повноцінного росту та розвитку на початкових етапах вегетації — особливо у найкритичніший період від проростання до початку кущення».

Для передпосівної обробки посівного матеріалу озимих зернових Сергій Адаменко рекомендує обрати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Старт. Завдяки оптимально підібраному складу воно на 3-5% підвищує енергію проростання насіння. «Легкодоступні форми фосфору та комплексу інших елементів живлення сприяють однорідним сходам та ранньому відростанню озимих культур навесні. Амінокислоти та полісахариди, що входять до складу добрива, стимулююють ріст і розвиток культурних рослин на перших етапах їх органогенезу. Амінокислоти є основними структурними одиницями, будівельними «цеглинками» білка і відіграють важливу у роль синтезі коферментів — особливо у фазі проростання. А полісахариди сприяють розвитку ґрунтової мікрофлори, роблячи її більш активною та стимулюючи її швидкий розвиток. Застосування Авангард Старт також сприяє прискоренню росту та розвитку потужної кореневої системи культур, особливо кореневих волосків, які активно споживають вологу та елементи живлення. Крім того, добриво підвищує накопичення кількості цукрів, що є дуже важливим для вдалої перезимівлі озимих культур», — зазначає Сергій Адаменко.

Авангард Старт рекомендується застосовувати в одному робочому розчині разом із протруйниками інсектицидної та фунгіцидної дії. А для досягнення максимального ефекту експерт радить комбінувати його з препаратом Авангард Стимул.