Ковальова: Експорт зерна з України досягне позначки 49 млн т

26 лютого 2019, 09:43 1637

Роль Системи інформаційного забезпечення ринків сільськогосподарської продукції (AMIS) з кожним роком зростає у зв'язку з поточними ринковими викликами та спільною метою щодо забезпечення продовольчої безпеки.

Про це зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час форуму в Женеві, говориться у повідомленні Мінагропроду.

«Україна, як один із ключових гравців зернового ринку, надає велике значення сталому та передбачуваному розвитку аграрного сектору, а також узгодженій політиці на міжнародному ринку сільськогосподарської та харчової продукції», — прокоментувала вона.

За словами заступника міністра, важливим є відкритий діалог та обмін інформацією між ключовими гравцями зернового ринку.

«Україна, у свою чергу, залишається стабільним, надійним партнером і експортером сільськогосподарської продукції. У цьому маркетинговому році ми очікуємо, що експорт зерна з України досягне позначки 49 млн тонн», — додала вона.


Для довідки: Система інформаційного забезпечення ринків сільськогосподарської продукції (AMIS) є міжвідомчою платформою (створена за ініціативою Міністрів сільського господарства країн «Великої двадцятки») щодо підвищення прозорості інформації про ринки продовольчих товарів і поліпшення координації політичних заходів в період кризи.

Система спрямована на збір, аналіз та розповсюдження наступної інформації: про національні та міжнародні ринки сільськогосподарської продукції; політику розвитку сільського господарства та сільської місцевості; міжнародні ринкові умови; потенціал країн-виробників сільськогосподарської продукції. Дослідження ринків, підготовка даних та прогнозування здійснюються за чотирма основними напрямками: пшениця, кукурудза, рис та соя.