Селекціонери втратили дослідні ділянки на Херсонщині

30 квітня 2022, 12:55 1285

ТОВ «ДСВ-Україна» внаслідок бойових дій на півдні та сході України втратило доступ до селекційно-дослідних ділянок в Херсонській області.

Про це йдеться у повідомленні Насіннєвої асоціації України. 

«На Херсонщині нами був проведений весь комплекс осінніх робіт, і йшла активна підготовка до розгортання весняної польової компанії. Але з міркувань безпеки, на жаль, ми мусили покинути територію та евакуювати наших співробітників» — відмітив керівник відділу селекції та сортовипробувань «ДСВ-Україна» Ігор Гаро.

За його словами, компанія вже має альтернативні точки для проведення адаптивної селекції та продовження виконання селекційних програм. 

«Наразі ми проводимо активну селекційну роботу у Вінницькій, Тернопільській та Дніпропетровській областях. Тож на сьогоднішній день кількість наших селекційно-дослідних ділянок складає орієнтовно 20 000. Плануємо восени мати більш розширену їхню кількість», — додав Ігор Гаро.


Для довідки: з 2011 року «ДСВ-Україна» закладає власні сортовипробування на території України. В 2017 році було відкрито селекційно-дослідну станцію ДСВ, що знаходиться в с. Дубіївка поблизу м. Черкаси. Сума інвестиції в техніко-матеріальне забезпечення та R&D станції, починаючи з 2011 р., склала €2,7 млн. Основною метою селекції ДСВ є не лише створення сортів та гібридів, а відбір найкращого насіння, що максимально адаптоване для виробництва в Україні. 

ТОВ «ДСВ-Україна» є дочірньою структурою Deutsche Saatveredelung AG (DSV), що базується у м. Ліппштадт, Німеччина. Історія DSV бере свій початок з 1923 року як компанії, що виробляла насіння кормових культур для фермерів, що її заснували. На даний момент DSV є одним зі світових лідерів у селекції ріпаку, зернових культур, а також кормових та газонних трав. Компанія представлена своїми дочірніми та партнерськими структурами на всіх основних європейських і трансатлантичних ринках насіння.