Інститут здоров’я рослин відзначено загальнонаціональною премією

26 березня 2019, 09:00 1854

На 23-й урочистій церемонії загальнонаціональної програми «Людина року» спеціальною премією «За вагомий внесок у розвиток сучасної науки» був нагороджений унікальний центр для досліджень та впроваджень інновацій «Інститут здоров’я рослин», відкритий компанією UKRAVIT влітку 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба компанії UKRAVIT.

«Працюючи в Україні і для України від самого першого дня упродовж 20 років, ми усвідомлюємо, що технологічний прогрес є не привілеєм, а необхідною умовою розвитку та процвітання. Якщо ми хочемо стати лідером — неважливо, в сільському господарстві, промисловості чи торгівлі, нам потрібно змінювати підхід і орієнтуватися на новітні наукові розробки та сучасні технології. Саме для дослідження світових ноу-хау та створення власних унікальних продуктів ми відкрили «Інститут здоров’я рослин», — відзначив ініціатор проекту Віталій Ільченко.

Відкриття «Інституту здоров’я рослин», без перебільшення, стало знаковою подією для розвитку сучасної української науки. Власний лабораторний комплекс і надточне обладнання кращих виробників не обмежує дослідження лише сферою агро: за неповний рік свого існування інститут спільно зі світовими НДІ розпочав масштабні міжнародні проекти у сферах фармакології, косметології та хімії. Це дозволяє інтегруватися у міжнародний науковий простір, а також сприяє репатріації вчених, що покинули Україну за роки незалежності.

«Ми доклали усі зусилля, щоб побудувати роботу інституту за зразком передових світових НДІ та центрів. Наприклад, сьогодні «Інститут здоров’я рослин» — єдиний в Україні науково-дослідний інститут, сфокусований на роботі у форматі «Green Chemistry» («Зелена хімія»). Цей підхід дозволяє зменшити застосування шкідливих речовин, передбачає правильну утилізацію та переробку відходів, а головне — використання поновлювальної сировини, що в комплексі зберігає екологію та ресурси нашої країни», — розповів Віталій Ільченко.

Зважаючи на глобальні кліматичні зміни останніх років, вчені інституту працюють над створенням максимально ефективних та безпечних препаратів і систем захисту й підживлення культур. А індивідуальні дослідження ґрунту, води, добрив, рослинного та насіннєвого матеріалу дозволяють ідеально адаптувати їх для потреб того чи іншого господарства. Завдяки цьому аграрій може знизити виробничі витрати і суттєво підвищити врожайність, а відтак — зробити свій бізнес успішним і прибутковим.

Успіх починається з науки. Нова українська наука починається в «Інституті здоров’я рослин».