За словами Наталії Теряхіної, кадровий резерв на менеджерські позиції в компанії був завжди організований, але наразі його розширили, зважаючи на фізичні ризики. Сьогодні у Kernel працює три програми зміни кадрового резерву: коли будь-хто може до нього податися, проходить систему оцінки і навчається. Таким чином закривається питання утримання працівників, адже люди, які хочуть розвиватися, отримують цей розвиток всередині компанії.
Друга програма направлена на вибір наступників для всіх ключових позицій, і для кожного з наступників діє індивідуальний план розвитку.
Третя програма має на меті роботу з ризикованими позиціями за керівниками напрямів (директор елеватора, керівник механізованого загону в агробізнесі), тобто обирають наступників і з ними проводять окремі навчання. Крім того, в компанії працюють із молоддю.
«Ми відкрили корпоративний університет для роботи з молоддю 31 січня 2022 року, але почалася війна, і ми призупинили його діяльність. Сьогодні цей проєкт потрібен більше, ніж раніше, оскільки ризик щодо людей зростатиме. Ми щороку набираємо 100 студентів за 8 ключовими позиціями, 25% залишаємо в компанії, а 75% відправляємо на ринок», — зазначає Наталія Теряхіна.
Kernel за те, щоб аграрна галузь зростала, і, як говорять у компанії, колишніх «кернелівців» не буває: все одно ті 75% — це люди компанії, які десь зростуть, а потім повернуться назад. І саме корпоративний університет, зазначила директорка з персоналу, дозволив компанії закрити основну частину експертів по Старокостянтинівському заводу.
За словами засновника компанії Ukravit Віталія Ільченка, наразі у великого та малого бізнесу зовсім різні кадрові проблеми. Невеликий аграрій фактично залишається один і працює самостійно як агроном, бухгалтер, керівник. Шансів по-іншому працювати у нього немає. У великих компаній натомість є можливість бронювати людей та виплачувати високі заробітні плати, мотивуючи працівників залишатися на роботі.