Аграрний фонд виявив розкрадання на Івано-Франківському КХП

09 жовтня 2017, 12:17 2096

Співробітниками ПАТ «Аграрний фонд» була виявлена нестача борошна, яке належить фонду і знаходилось на зберіганні на ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів».

Нестача борошна на складах КХП складає близько 800 тонн загальною вартістю 5 млн грн, говориться у повідомленні держпідприємства.

Як зазначається, співробітники «Івано-Франківського КХП» чинили спротив і не допускали фахівців «Аграрного фонду» на територію підприємства для проведення перевірки.

«Що стосується зерна, яке належить ПАТ «Аграрний фонд» та перебуває на зберіганні на КХП, то службові особи КХП відмовились надати необхідну інформацію і не дали змоги провести необхідну перевірку. На територію підприємства для перевірки не допускаються також представники інших компаній (зокрема, приватних), які зберігають зерно на КХП. У зв'язку з цим, виникають сумніви щодо фактичної наявності зерна на даному елеваторі», — говориться у повідомленні.

Відповідні заяви про викрадення державного майна, що належить держпідприємству, направлені до Департаменту захисту економіки Національної поліції України та Військової прокуратури України.

Також зауважується, що керівництва КХП на підприємстві увесь цей час не було. Більш того, оскільки директор ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» вже протягом декількох місяців не з'являвся на підприємстві, голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з питанням доцільності подальшого перебування Володимира Дегтяря на посаді директора підприємства.

Окрім зазначених збитків, на сьогодні борг ДП «Івано-Франківський КХП» перед ПАТ «Аграрний фонд» складає 1,3 млн грн.

«Даний інцидент суттєво не позначиться на прибутковості компанії в поточному році. Нестачу було виявлено завдяки власній системі моніторингу та ризик-менеджменту, втіленою новим керівництвом компанії. Нульова толерантність до корупційних проявів та оптимізація прибутків, що має приносити компанія державі є для нас головними принципами в роботі», — додали в «Аграрному фонді».


Для довідки: ПАТ «Аграрний фонд» створено в 2013 р. В його функціональні обов'язки входять форвардні закупівлі врожаю для підтримки українських сільгоспвиробників. Крім діяльності у сфері купівлі-продажу зерна, підприємство також займається реалізацією продуктів його переробки. Прибуток ПАТ «Аграрний фонд» за перше півріччя 2017 р. склав 70 млн грн.