Ринок рослинних олій до 2035-2038 років з поточних 660 млн т може зрости до 850 млн т, водночас за найближчі 10 років споживання олій теж зросте на 150 млн т.
Про це розповів аналітик ринку інтернет-проєкту «Аналітичний Батон» Олексій Тартаківський на Міжнародній конференції «Fat-and-Oil Industry 2024».
«За 10 років Індія, наприклад, має додати у споживанні олійних 10 млн т. Ця країна є нетто-імпортером усіх видів олій. Європа є нетто-експортером ріпакової та соєвої олії, а імпортує соняшникову та пальмову», — зазначив аналітик.
Останніми роками в Європі прослідковується скорочення імпорту пальмової олії. Споживання олій у ЄС сягає 25-27 млн т.
Вікторія Полевик, AgroPortal.ua

Вино, ефіроолійні рослини та локальні продукти: на Львівщині запрацювала нова агролокація

На Одещині агровиробникам продемонстрували сучасні технології у зрошенні

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Два законопроєкти, що передбачають тимчасове скасування вивізного мита на три основні олійні культури (соняшник, сою та ріпак) на період дії в Україні режиму воєнного стану, було подано минулого тижня до Верховної Ради за ініціативи українських експортерів.

Україна за 11 діб серпня поточного року експортувала залізницею 41,5 тис. т олії, переважну більшість продукції відправили у напрямку західних прикордонних переходів.

Експортно-кредитне агентство України (ЕКА) у січні – липні 2026 року підтримало експорт українських товарів на 8,69 млрд грн.

Українські аграрії готуються до збирання соняшнику: цього року під культурою понад 5,2 млн га.

Фактичне припинення постачань української та російської соняшникової олії через основні чорноморські та азовські порти викликало невизначеність на ринку та змінює правила гри в секторі.

Україна за підсумками 2025/26 МР скоротила експорт ріпаку на 38,6% — до 1,9 млн т проти 3,1 млн т попереднього сезону.

Ринок сої в Україні займає стабільну позицію. Приблизно 2 млн га засіяно цією культурою поточного сезону. Погодні умови в різних регіонах змінюються: центральна, північна та західна частини країни, які вважаються соєвими поясами, мають доволі помірні посівні площі. Сівба була пізньою через затяжну зиму. Про врожай говорити ще зарано.

Світові ціни на соєву олію досягли максимуму за понад два роки на тлі різкого зростання котирувань на нафту після ударів США та Ізраїлю по Ірану.

Погодні умови цього року значно зменшили урожайність олійних, маржинальність виробництва падає. Водночас потужності з переробки відновилися до довоєнного рівня, продовжують будуватися нові заводи. Сировини катастрофічно не вистачає, а прогнози на наступний рік для олійних теж невтішні — аграрії скорочуватимуть площі через експортні мита та зміну клімату.