Лимони, мандарини, ананаси, інжир, манго, авокадо, гранати, маракуя, тамарільйо, фейхоа, пепіно, помело — екзотичні рослини з колекції сумчанина Владислава Пуліки.

«10 років тому в мене з’явився перший цитрус, а зараз у колекції понад 180 сортів. Починалось все з горщика на вікні, а тепер теплиця повна зелені та смачних домашніх плодів. За цей період часу я зробив близько 5 тисяч щеплень, довів десятки сортів одразу на кількох різних підщепах до плодоношення і провів купу експериментів за сумісністю сортів на деревах», — розповідає AgroPortal.ua садівник.

Владислав Пуліка запевняє: фрукти, вирощені вдома, набагато смачніші за завезені до місцевих супермаркетів із заморських країн. Плодам своїх рослин він дає достигнути. Імпортовані ж зазвичай зривають ще нестиглими, аби ті дістались до магазинів цілими, що суттєво впливає на смакові якості. У домоволодінні садівника є такі фрукти, які часом складно знайти на полицях магазинів. 

Вирощування екзотичних плодових рослин останнім часом набуває все більшої популярності.

«Зі свого саду продаю лише саджанці, плодів поки що вистачає на власні потреби. Єдине, можу пригостити людину, яка приїздить на екскурсію чи замовляє саджанці. Я реалізую вільні рослини і ті, що щеплюю», — говорить він.

Колекція кожного цитрусовода починається з придбання основних видів — лимона, апельсина, кумквата, клементина тощо.

Для початківців Владислав Пуліка пропонує «кістяк» колекції з хорошими смачними сортами для будь-яких умов — будь то квартира чи будинок:

Сьогодні Владислав Пуліка не уявляє свого життя без улюбленого заняття та спостереження за плодами своєї праці. На своєму YouTube-каналі він ділиться власним досвідом вирощування та догляду цитрусовими. 


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua

Власник 400 видів екзотичних рослин: цитрусовий бізнес в Україні окупається за 5-6 років Власник 400 видів екзотичних рослин: цитрусовий бізнес в Україні окупається за 5-6 років Сумчанин Владислав Пуліка протягом восьми років вирощує екзотичні фруктові рослини. За цей час назбирав близько 400 видів. 95% з них складають цитруси. Також у нього є манго, авокадо, ананаси, інжир, гранати, маракуя та пітахая.

Мультимедіа