Кожен вид вина має свій термін життя, після якого воно стає непридатним для споживання. Адже як тільки до напою надходить кисень, він починає окислюватися та втрачає свій первісний смак і аромат.

Скільки якому вину відміряно простояти відкритим?

Через вміст у ньому газу термін зберігання становить не більше однієї доби. Якщо ж пляшку не закрити пробкою, то вміст узагалі видихається через 4 години.

Легке рожеве вино починає втрачати свої смакові характеристики практично одразу. Максимальний термін життя відкоркованого рожевого вина — не більше 3 днів.

Із червоним вином все непросто. Якщо воно має легку текстуру, зберігати його в холодильнику можна 1-3 дні. Якщо ви придбали повнотіле вино (насичене, щільне) — термін його зберігання збільшується до 5 днів. Цікаво, що є такі сорти червоного вина, які тільки після одного-двох днів розкривають увесь спектр свого смаку. Особливо це стосується молодих вин.

Експерти радять зберігати біле вино не довше ніж 3 доби. Через свою легку текстуру і низький вміст спирту тонкі фруктові ноти починають випаровуватися вже через годину після відкриття.

Завдяки високому вмісту спирту та цукру кріплене десертне вино може зберігати свої якості протягом цілого тижня. Той самий термін рекомендований таким похідним вина, як портвейн, мадера та херес.

Як продовжити життя вину

  1. Відкриту пляшку краще зберігати в холодильнику або іншому прохолодному темному місці.
  2. У спеціалізованих винних магазинах продається чудовий пристрій, який дозволить викачати з пляшки вина зайвий кисень та щільно закрити її пробкою. Це вакуумна пробка. Скориставшись нею, ви отримаєте практично нову пляшку вина і зможете зберігати її стільки, скільки забажаєте.
  3. Вино, що залишилося (крім ігристого), можна перелити в скляну посудину меншого об'єму. Важливо, щоб нова пляшка мала кришку, що закручується, і була заповнена рідиною практично доверху.
  4. Якщо ви не збираєтеся допивати залишки вина, ви можете заморозити їх у формах для льоду і потім використовувати для приготування соусів, десертів, маринадів і м'ясних страв.

AgroPortal.ua за матеріалами Foodandmood.com.ua

Мультимедіа