Чернігівець Павло Славінський почав вирощувати павловнію для виготовлення екологічних меблів.

Деревами, які швидко ростуть, чоловік зацікавився після повернення з АТО.

«Зимою натрапив на дуже гарні фото павловнії в інтернеті, почав вивчати, чи можна таке дерево використовувати у комерційних цілях, — згадує він. — Потім знайшов хлопця, теж атовця, який вирощує в Ічнянському районі павловнію, замовив насіння — і почав вирощувати саджанці».

Павло Славінський прочитав чимало літератури, в якій описано, як вирощувати швидкоростуче дерево. «Павловнія адаптована до нашого клімату і витримує температуру до -30°С, — розповідає він. — Це дерево має дуже великі жовті, сині, фіолетові квіти діаметром 10-15 см, які квітнуть від 40 до 60 днів».

Павловнія — дуже цінний медонос, продовжує Павло Славінський. «Уявіть дерево 25-30 м заввишки, яке повністю вкрите квітками! — розповідає він. — Воно дуже швидко росте, і в Європі його використовують саме як комерційну деревину, яка дуже швидко відновлюється».

Павловнію, яка виростає до 30 м заввишки і в діаметрі до 40 см за вісім років, Павло Славінський збирається використовувати для виготовлення еко-меблів. «З одного дерева виходить куб комерційної деревини, — розповідає чернігівець. — Павловнію можна зрізати під корінь чотири рази, і вона відростає — тобто, засадив поле раз — і на 50 років забезпечений деревиною».

Зараз Павло Славінський вже має близько 500 невеличких саджанців, які збирається висадити на двох гектарах землі, які отримав від держави, і на ділянках своїх побратимів, яких має намір залучити до проєкту.

Поки Павло Славінський витратився лише на закупівлю насіння. Теплицю з павловнією розмістив поряд із майстернею і постійно наглядає за саджанцями.

«Дуже багато насіння пропало через те, що я не мав досвіду вирощувати після посадки в соти, — згадує чернігівець. — Зараз кілька разів на день бігаю: поливаю, висаджую».

Дружина Павла Славінського підтримує захоплення чоловіка. «Дуже тішуся, як він вивчає всю цю інформацію, як він ретельно прораховує кожен крок! — говорить вона. — Назва дерев, які він вирощує, співзвучна з його ім'ям: Павло вирощує павловнії».


AgroPortal.ua за матеріалами Еcotown.com.ua

Мультимедіа