ТОП-10 аграрних інновацій за останнє сторіччя

04 липня 2016, 07:30 8514

Вчені, педагоги і федеральний уряд зробили величезну кількість наукових відкриттів за останні 100 років. Були створені геніальні інноваційні продукти, які допомогли фермерам збільшити врожайність, поліпшити екологічну обстановку і отримати ще більше досвіду в аграрному секторі, ніж будь-коли раніше.

Гері Мур, історик і директор сільського господарства і внутрішніх ліній програм освіти випускників в Державному Університеті Північної Кароліни, в своїй промові для Товариства сприяння Сільському господарству Філадельфії запропонував свій список з 10 кращих інновацій минулого століття.


Джерело фото: Philip Gruber

Трохи історії

Сільське господарство на початку 1900-х виглядало приблизно так само, як і в попередні століття. Фермери, на частку яких припадало майже 40% населення США, використовували гужові плуги вдень ??і вручну доїли корів при світлі ліхтаря в нічний час.

Багато американських фермерів під час посіву стежили за фазами Місяця, таким чином свого роду традиційна мудрість перепліталася в ті часи з марновірством. Наприклад, передбачалося, що отвори для нових підпірок повинні були бути вириті під час згасання або появи нового місяця. Якщо рити в інший час, то, на думку фермерів, підпірки з великою ймовірністю будуть хиткими, розповів Мур.

У 1862 р Президент Лінкольн підписав закон, відомий в історії як закон Морілло. Цей перший федеральний закон «Про безоплатну передачу державної землі для створення сільськогосподарських коледжів» формував базу для розвитку системи ленд-грант університетів в США.

Потім, у 1887 р був прийнятий закон Хетча про розвиток системи наукового забезпечення сільського господарства, що поклав початок створенню в кожному штаті наукового аграрного центру. А в 1917 році — закон Сміта-Хьюгеса про створення системи освіти, наукових досліджень і впровадження їх в практику сільського господарства. Практично, до 30-х років поточного століття були розроблені основні структурні елементи системи науково-інформаційного обслуговування сільського господарства, повідомив Мур.

А тепер про інновації

Поширення кооперативів — перша з 10 найважливіших інновацій за останні 100 років, названих Муром. За його словами, ця інновація з'явилася саме завдяки системі ленд-грантів.

Подальші процеси інтеграції освітніх установ і місцевих спільнот в США тісно пов'язані з розробкою системи так званої Кооперативної служби поширення (Cooperative Extension Service), впровадження якої здійснювалося на основі прийнятого в 1914 р закону Сміта-Левера (Smith-Lever Act). Законом передбачено практичне застосування в повсякденній діяльності спільнот результатів наукових досліджень, що проводяться, зокрема, в ленд-грант університетах.

Система ленд-грант також посприяла запровадженню другої інновації, і за словами Мура такою інновацією стали гібридні зернові культури.

Урожайність кукурудзи коливалася близько 20 бушелів на акр до 1930 р, поки на дослідній станції в Коннектикуті не розробили гібрид кукурудзи. З тих пір врожайність кукурудзи зросла в середньому на 1,2 бушелів на акр. Аналогічні успіхи були досягнуті в селекції пшениці, сказав Мур.

Фермери стали вирощувати більше зерна на акр, а газ з живленням від внутрішнього згоряння трактора збільшив посівні площі, так що один фермер може і посадити і зібрати урожай.

Трактори на паровому двигуні вже існували, але «необхідна була ціла команда, щоб управляти паровим трактором», — сказав Мур. За його словами, парові трактори взагалі були неповороткими і громіздкими машинами.

Після цього з'явився перший трактор на чистому газі в 1925 р. Цей трактор пересувався на металевих дисках, так що «це було не дуже добре для сільських доріг», але, врешті-решт, гумові шини стали звичайною справою, сказав Мур.

Незважаючи на ефективність тракторів, старі способи збереглися ще на дуже довгий термін. У Північній Кароліні число тракторів не перевищувало кількість мулів до 1956 р, сказав він.

Незабаром після того, як компанія «Farmall» представила свій перший трактор на чистому газі на ринку, вдарила Велика Депресія, в результаті чого Північна Кароліна втратила всі свої гроші в 1930 р. З такою великою кількістю потрясінь в банківській галузі, «отримання кредиту для фермера на нову техніку стало майже неможливим», — сказав Мур.

У 1933 р Конгрес і тодішній президент Франклін Д. Рузвельт встановили чергове нововведення, яке посіло третє місце в списку Мура, і це — адміністрація у справах фермерського кредиту (АФК).

Але просто дати гроші фермам не було достатньо. «У нас залишалося ще дуже багато полів, які роз'їдала ерозія», — сказав Мур. Це різко підняло актуальність необхідності ведення сільського господарства, яке утримувало б ґрунт на місці, так як величезні хмари верхнього шару ґрунту роздмухувало вітром по західній частині Сполучених Штатів.

Через два тижні після особливо болісного шторму під назвою «Чорна Неділя» в квітні 1935 р Конгрес США прийняв закон про створення Служби захисту ґрунтів; сьогодні це Служба охорони природних ресурсів Міністерства сільського господарства США.

Агентство надавало фермерам технічну допомогу у вигляді покривних культур, лісових буферів і інших методів, які стримують ґрунт і живильні речовини від вимивання. «Це працює. Ми втрачаємо все менше і менше», — зазначив Мур.

Електрифікація сільських районів була розпочата в 1935 р, і тільки у 10% сільських районів країни була електрика, що обмежувало використання фермерами електричних доїльних апаратів і інших технологій. Електрифікація сільського господарства зустріла деякий опір — фермери боялися, що їх корови будуть висихати і їх кури припинять нестися — але такі видання, як «Electric Farmer» вирішили сприяти впровадженню інноваційних технологій.

У той же час, значні зміни назрівали в тваринництві. Спроби штучного осіменіння розроблялися багато століть, але дослідники в Нью-Джерсі і Міннесоті стали першими, хто дійсно отримав цю технологію в 1930-х р. На сьогоднішній день 95% молочної худоби і 80% свиней розводять штучно, отримуючи значні успіхи у виробництві молока, середньодобовий приріст і покращення багатьох інших показників.

«N. B.!» Timeline аграрних реформ по-українськи

Деякі галузі промисловості вирішили обійтися без штучного розведення. Наприклад, західні фермери запускають худобу пастися на таку велику площу, що навіть не бачать свою худобу щодня, а що стосується курчат, «це взагалі не коштує таких грошей», — вважає Мур.

Всіх комерційних індичок розводять штучно, отримуючи при цьому особини з широкою грудною кліткою, яку навряд чи можна було б отримати, якби розведення відбувалося природним шляхом.

У той час як штучне запліднення займалося створенням нового життя, хімічні компанії знаходити нові способи боротьби з ним. Побоюючись агресії з боку Німеччини, США та інші країни зробили багато досліджень про заборону хімічної зброї під час Другої світової війни. «Все, що ми виявили в цьому процесі: хімічні речовини, які вбивали бур'яни», — розповідає Мур.

Деякі з ранніх пестицидів, такі, як ДДТ і агент Оранж інгредієнта 2,4,5-Т, в даний час заборонені через шкоду для нецільових видів. Інші продукти, такі як 2,4-D і безводний аміак, до сих пір беруть участь у відборі фермерів для пестицидів і добрив.

Біотехнології є ще більш широкою групою інновацій, що охоплює все, від генетично модифікованих культур для біоконтролю до комах.

Використовуючи випромінювання, дослідники стерилізували чоловіків тих видів хробаків-паразитів, які відкладають яйця в рани тварин. Самки, які були пов'язані зі стерильними самцями, не дали потомства, а личинка м'ясної мухи була стерта в США до 1966 р. Схожий план щодо позбавлення від москітів за допомогою гена смертності у Флориді на даний момент знаходиться під наглядом U.S. Food and Drug Administration.

Топ-інновація, яка на думку Мура допомогла розвинутися сільському господарству в минулому столітті, це комп'ютер. Комп'ютери зробили можливими технології GPS-наведення, які розраховують точність посадки, а також дали фермерам програмне забезпечення для управління стадами і фінансами. Техніка буде продовжувати розвивати сільське господарство і протягом наступних 100 років.

Мур чекає розширення точного землеробства; появи нових можливостей для використання ГМО, таких, як фармацевтичне виробництво; більш широке використання мініатюрних камер, роботів і дронів.

Як і раніше, важливим джерелом доходів для фермерів буде агротуризм і органічне сільське господарство. А права на водні ресурси стануть ще більш спірним предметом в західній частині Сполучених Штатів, так само, як якість води буде ставати все більш складним завданням на Сході, вважає Мур.

Він особливо вражений кількістю майбутніх професіоналів жіночої статі в сільському господарстві.

Жінки вже домінують за заявками на участь у багатьох програмах сільськогосподарських коледжів, і попит на працівників з передовими навичками ці програми забезпечують.

«Жінки збираються правити світом», — пожартував він.

Top 10 аграрних інновацій минулого століття від Гері Мура:

  1. Кооперативи
  2. Гібридизація
  3. Газові трактори
  4. Фарм-кредити
  5. Служба охорони ґрунтів
  6. Штучне запліднення в тваринництві
  7. Електрифікація сільських районів
  8. Аграрні хімікати
  9. Біотехнології
  10. Комп'ютери

AgroPortal.ua по материалам Lancasterfarming.com