80 організацій водокористувачів (ОВК) вже створено у 14 областях України. 20 з них отримали меліоративне майно у власність.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.
«Реформа перейшла від законодавчих змін до практичного етапу — модернізації насосних станцій, каналів і систем поливу та формування нової моделі управління інфраструктурою», — зазначили у відомстві.
І додали, що важливу роль у впровадженні реформи відіграє підтримка міжнародних партнерів, зокрема Посольства США в Україні.
Держава також посилює підтримку реформи. У 2026 році на розвиток меліорації передбачено 196,97 млн грн. ОВК отримають підтримку на відновлення та модернізацію насосних станцій і меліоративної інфраструктури, а сільгоспвиробникам передбачено компенсацію частини витрат на будівництво та реконструкцію систем зрошення.
Аграріїв закликають активніше користуватися держпідтримкою, яка має стимулювати приватні інвестиції в меліорацію. Кожна вкладена гривня має давати вимірюваний результат — більше зрошення, менші втрати води, нижче енергоспоживання та вищу стійкість виробництва.

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Молочне господарство на Вінниччині утримує майже 10 тисяч голів ВРХ

Зрошення сьогодні — обов’язкова передумова отримання високих урожаїв плодових культур. Саме тому так важливо знати показники води, яка використовується для цих цілей.

Тепличним господарствам у нідерландському регіоні Вестланд уперше заборонили використовувати воду з каналів для зрошення через сильну посуху.

Водогосподарські організації Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм домовились про надання послуг із подання води на загальну площу майже 76,6 тис. га.

За роки роботи зі зрошувальними системами я переконався: найважливіші рішення приймаються ще до початку будівництва. Саме на етапі планування закладається майбутня ефективність, надійність і собівартість експлуатації всієї системи.

Міжнародний валютний фонд оновив документ, який визначає структурні маяки для України.

Очільник Міністерства аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький назвав головні завдання для себе на новій посаді.

У ТОВ «Рост Агро» вже два роки працюють чотири американські дощувальні машини 360 RAIN. Саме це господарство має найбільше таких машин у Європі. Меліоративна техніка з’явилися за підтримки Уряду США в межах Програми АГРО.

Управління водного господарства Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм уклали угоди про подання води для поливу сільськогосподарських угідь на площу 71 тис. га.

За останні два роки зроблено квантовий стрибок у реформі гідротехнічної меліорації. Об’єднання водокористувачів (ОВК) продовжують створюватися, вони отримують майно на свій баланс, запускають полив земель, залучають інвестиції, проводять модернізацію мереж.