В Україні випустили літопис свідчень студентів та освітян про воєнні злочини росії

24 листопада 2022, 08:15 1252

У Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти презентували літопис «Освіта у вогні», в якому зібрано реальні свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу очима освітян та студентства з усієї України.

Ідея написання літопису належить співробітниці установи Аллі Чайковській. Вона хотіла узагальнити спогади працівників, частина яких, як і база науково-методичного центру, знаходилися в окупації від 24 лютого до 1 квітня (селище Немішаєве, Бучанський район, Київська область).

На цю ідею відгукнулися колеги-освітяни, студентство з усієї України. У літописі представлено власні історії та історії про викладачів, студентів, працівників освіти, розповіді про функціонування закладів освіти в умовах повномасштабної війни росії проти України, про моральні й матеріальні збитки системи освіти, участь педагогів та здобувачів освіти у волонтерській діяльності тощо.

У Немішаєві знаходиться також аграрний коледж, який через війну дуже постраждав. Окупанти винесли всю техніку, розбили обладнання, пошкодили все, що тільки можна.

Микола Хоменко, заступник директора науково-методичного центру ВФПО

Директор коледжу весь час був в окупації, у самому коледжі. Не покинув його. Разом із працівниками, педагогами, студентами. Більше місяця. Зараз колектив працює в Запоріжжі, набирає студентів.

Літопис презентовано у двох форматах — електронному та друкованому. Директор Науково-методичного центру ВФПО Тетяна Іщенко зазначила, що після перемоги українці обов’язково мають пам’ятати ціну власної свободи та незалежності.

«На жаль, літопис «Освіта у вогні» — це книга, яка не закінчена, як не закінчена і війна. Віримо, що буде і весна, і буде перемога. Ми нескорені, ми незалежні. Освітяни тримають стрій!» — резюмувала Іщенко.


AgroPortal.ua за матеріалами Науково-методичного центру ВФПО