СушиPRO100: Зерносушарка на теплогенераторі — тандем, який дозволяє суттєво зекономити

08 липня 2024, 05:43 1218

Підприємство «Цукровик» на Чернігівщині розпочало відновлення зерносушильного комплексу вже в період повномасштабної війни. Нову сушарку встановили швидкими темпами — за чотири місяці. Проєкт будівництва об’єкту розробляли паралельно з облаштуванням ділянки.

Поміж компаній, обладнання яких розглядали для реалізації проєкту, вибір зупинили на українському підприємстві «Лубнимаш» (LUBNYMASH), яке сьогодні виробляє понад 500 найменувань різноманітного елеваторного обладнання для зберігання й переробки зерна та зернопродуктів.

propData.content.image
Павло Пустовойт, директор СТОВ «Цукровик»

Обрали «Лубнимаш», оскільки нас задовольняє якість обладнання. Підприємство розташоване логістично близько, що дало можливість вчасно доставляти все необхідне для швидкого будівництва. 

Продуктивність понад 25 тис. т зернових

На підприємстві сушать лише пшеницю та кукурудзу. За два роки сушарка дозволила висушити понад 25 тис. т зернових. Потужність — 600 т/добу за вологості зерна кукурудзи 24%. Транспортна потужність — 100 т/год.

Сушарку запустили в роботу в листопаді 2022 року, і впродовж зими вона відпрацювала без проблем, незважаючи на те, що сушили практично одну кукурудзу, а це більше навантаження. 

Шахтна зерносушарка У13-СШ LUBNYMASH призначена для сушіння пшениці, кукурудзи, соняшнику та інших зернових і олійних культур. Модельний ряд: 20-200 т/год по зерну пшениці за зменшення вологи з 20 до 14%.

На підприємстві відповідально ставляться до експлуатації та профілактичних заходів. Сушарку обслуговують стабільно раз на добу: зупиняють роботу і очищають від пилу, налипання залишків зерна. 

propData.content.image
Павло Пустовойт, директор СТОВ «Цукровик»

За два роки роботи з обладнанням LUBNYMASH проблем не виникало. Однак зробив для себе певні висновки: можна було встановити нижчу сушарку та додати ще одну трубу для транспортування зерна. Планували встановити додаткові «банки» для зберігання, але порахували, що підлогові сховища, які є в господарстві, поки справляються з обсягами.

Паливний генератор — економія та якість

Останнім часом аграрії обирають зерносушарки, що працюють на альтернативних джерелах енергії. LUBNYMASH пропонує сушарки шахтного типу, які працюють на твердому паливі.

Особливість господарства «Цукровик» у тому, що попри те, що воно входить до групи сільськогосподарських компаній «Галс Агро» (Gals Agro), яка має два біогазові заводи та виробляє газ, обладнали сушарку теплогенератором на соняшниковій пелеті. Зерносушарка виробництва LUBNYMASH тут працює в тандемі з твердопаливними котлами Greco Group потужністю 9 мВт. 

Твердопаливна система Greco Group — це комплекс обладнання, що застосовується винятково на зернових сушарках та забезпечує автоматизований процес сушіння з дотриманням необхідного температурного режиму та технічних вимог зернових сушарок.
Обладнання Greco Group встановлене та працює на понад 420 об’єктах по всій Україні.

Обрали саме цього виробника, оскільки у компанії все необхідне було в наявності, а ще генератор має помірну ціну і досить компактний розмір.

propData.content.image
Павло Пустовойт, директор СТОВ «Цукровик»

Особисті відносини відіграли значну роль у виборі обладнання як LUBNYMASH, так і Greco Group. На обох підприємствах злагоджені команди фахівців, які попереду всіх, на мою думку. Greco Group оперативно спрацювали, доставляли обладнання вчасно і швидко. 

Генератор встановили за два дні, ще день зайняло підключення та тестування. За словами Павла Пустовойта, і в подальшій співпраці фахівці Greco Group та LUBNYMASH оперативно приїжджають для планового обслуговування обладнання, консультують, реагують на запити господарства.

До речі, для обслуговування всіх об’єктів компанія Greco Group має 12 сервісних автомобілів і 25 сервісних інженерів.

Щодо затрат на сушіння зерна, господарство виходить на показник 2,5-2,7 кг на зняття 1 т%. На підприємстві затрати на роботу теплогенератора незначні порівняно з використанням газу. 

Наприклад, якщо пелета коштує 3 грн/кг, то затрати на сушіння зерна становлять 9 грн/т%, якщо ціна пелети 6 грн/кг, то, відповідно, 18 грн/т%.

Використання теплогенераторів Greco Group забезпечує зниження собівартості сушіння до 6-8 грн на 1 т%, енергетичну незалежність та безпеку. Обладнання працює на пелеті, щепі чи зернових відходах. 

«Якщо встановити генератор потужністю 9 мВт, який працюватиме на тирсі, то можуть виникнути проблеми. Я би радив, якщо ви обираєте генератор від Greco Group потужністю до 5 мВт, то можна працювати з тирсою, якщо ж потужність вища за 5 мВт, то працювати потрібно тільки з соняшниковою пелетою», — зауважив директор СТОВ «Цукровик».

Обслуговують генераторне обладнання на підприємстві також обов’язково та ставляться до цієї справи прискіпливо. Павло Пустовойт говорить, якщо вчасно і правильно обслуговувати генератор, то і слугуватиме він довго, а, відповідно, і обладнання, яке працює з ним у тандемі. 


Проєкт #СушиPRO100 реалізується за підтримки компаній LUBNYMASH & GRECO GROUP


Вікторія Полевик, Людмила Лебідь, AgroPortal.ua