АМКУ оштрафував 2 молокозаводи за змову при заготівлі молока

28 грудня 2017, 11:48 5565

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «Рихальський завод сухого молока» (Житомирська обл.) та ТОВ «Кременецьке молоко» (Тернопільська обл.) за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки.

Як говориться у повідомленні регіонального відділення АМКУ, загальний штраф склав 21 тис. грн.

Відділення встановило, що в с.Паньківці, с.В'язовець, с.Погорільці Білогірського району в грудні 2016 р. та січні-березні 2017 р. заготівельники молока одночасно знизили закупівельні ціни на молоко від індивідуальних господарств населення.

«Одночасне зниження цін мало місце за умови незмінності пропозиції продавців молока. Така ситуація на ринку була штучно створена вищезазначеними суб'єктами господарювання», — говориться у повідомленні Хмельницького відділення АМКУ.

Враховуючи те, що товариства мають різну спеціалізацію діяльності та номенклатуру молочної продукції, технологічні умови її виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, собівартість виробництва молочної продукції, шляхи її реалізації (просування) покупцям, будь-які зміни на ринках готової молочної продукції не можуть обґрунтувати одночасне встановлення суб'єктами господарювання закупівельних цін на молочну сировину на однаковому рівні.