В Україні планують встановити рекорд з приготування органічної каші

16 квітня 2018, 18:17 4204

Виробники української органічної продукції 21 квітня планують встановити рекорд України з приготування органічної каші загальною вагою майже 3000 кг.

Як говориться у повідомленні організаторів, рекорд ставитимуть в рамках Міжнародного агропромислового форуму AGROPORT West Lviv 2018, який буде проходити на території Львівського аеропорту ім. Д. Галицького з 19 по 21 квітня.

Вже сьогодні вирушив транспорт, який проїде більше 1500 км та по дорозі збиратиме продукцію. Кашу варитимуть на полі, майже у той час, поки на демо-полях будуть проводитися тест-драйви позашляховиків та с/г техніки. Організатори зазначають, що «Українське Трипілля», в рамках якого пройдуть демонстраційні покази с/г техніки в дії, а також Фермерський ярмарок та Фестиваль вуличної органічної кухні – це новий проект AGROPORT, який знайшов своє втілення на Львівщині й далі проводитиметься в інших містах.

«Цього року виставка у Львові збільшилася майже в 1,5 рази, не тільки виставковими метрами, а й насиченими дискусіями — загалом під час трьох днів в рамках виставки-форуму пройде більше 12 конференцій та семінарів. В усіх конференціях присутні не тільки експерти з України, а й з-за кордону», — зауважив генеральний менеджер проекту «АГРОПОРТ Україна» Дмитро Титаренко. 

За словами директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталії Хмиз, ще однією новинкою стане органічна тематика, на якій власним досвідом та кейсами поділяться найактивніші виробники органічної продукції зі всієї країни.

Отож, у перший день панельної програми на учасників чекає — стратегічна сесія, на якій будуть порушені питання комплексного розвитку сільських територій. На другий день Львівщина поділиться своїм досвідом у напрямку Climate Frendly Farming, що спрямовані на вирішення проблем адаптації сільського господарства до змін клімату. Окрім того, у програмі другого та третього дня події, серед яких: День українсько-латвійського сільського господарства; конференція «Найсучасніші новації в створенні рентабельних горіхових садів. Новітні агротехнології, сорти, економіка»; форум «Ягідництво та кооперація» тощо. А також багато цікавих та практичних семінарів та воркшопів для фермерів. Третій день форуму, як зазначалося раніше, відбудеться у форматі Дня поля «Трипілля Львів», в рамках якого пройдуть демонстраційні покази с/г техніки в дії, автомобільні тест-драйви позашляховиків для агровиробників. А також Фермерський ярмарок та Фестиваль вуличної органічної кухні.

Вже традиційно в рамках форуму відбудеться церемонія нагородження незалежною премією AGROPORT Awards Lviv 2018, де кращі агропідприємства будуть відзначені спеціальною нагородою. Ця премія є вдячністю аграріям за їхній вагомий внесок в розвиток галузі, відмінним стимулом та можливістю стати відомими не лише в Україні, але і за її межами.


Для довідки: з 2018 року Міжнародний форум з розвитку фермерства AGROPORT проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. Місцем його проведення вже традиційно є термінали, виставкові площі і аеродромні перони аеропортів Львова, Херсона та Харкова.