Українським експортерам допоможуть освоїти ринок Японії

20 лютого 2024, 08:44 1382

Джерело фото: КМУ

Представники України та Японії в межах Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо підписали 56 документів.

Серед них міжурядові угоди, меморандуми, домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram

«Підписано грантові угоди щодо реалізації програм відновлення, а також низку документів між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями, які передбачають надання Україні різної сільгоспотехніки та обладнання», — зазначив він.  

Також підписали міжурядову конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, що надзвичайно важливо для японського бізнесу, який планує нові проєкти в Україні.

Крім того, ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» та Японська організація зовнішньої торгівлі (JETRO) спільно працюватимуть над реалізацією проєктів, покликаних посилити торговельні зв’язки між країнами. 

«Україна повільно, але впевнено відновлює експорт. Минулого місяця експортовано 12 млн т продукції, що лише на 2 млн т менше за відповідні довоєнні показники… Ми бачимо зацікавленість вітчизняних виробників у присутності їхньої продукції в Японії. Ми також бачимо інтерес японського бізнесу до ринку України. Спільна робота українського Офісу з розвитку підприємництва та експорту та JETRO допоможе експортерам обох країн налагодити контакти з партнерами, увійти на ринок чи розширити присутність», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Так, офіс планує налагодити постійний обмін інформацією та передачу контактів українських виробників та IT-компаній, зокрема через спеціальний цифровий сервіс — Каталог українських експортерів на порталі «Дія.Бізнес». Офіс створює на порталі «Дія.Бізнес» окремий розділ для розміщення інформації про компанії, які хочуть експортувати в Україну ті чи інші технологічні рішення та товари для відновлення країни. Японській стороні буде запропоновано цей цифровий сервіс для представлення компаній в Україні та зміцнення співпраці з українським бізнесом.

Також під час візиту було підписано документи у сфері енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.