Уряд опрацьовує новий механізм компенсації втрат, завданих бойовими діями, для підтримки аграріїв із прифронтових регіонів. Крім того, для фермерів уже діє програма відновлення виробництва.
Про це у телеефірі розповів заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба міністерства.
За його словами, вже завершено формування цифрової карти зон ризикованого землеробства.
«Дані про 20-кілометрову зону ризикованого землеробства вже інтегровані до Державного земельного кадастру та Державного аграрного реєстру (ДАР). Загальна площа таких земель становить близько 1,8 млн га. Наступний крок — формування бюджетного запиту на 2027 рік для компенсації втрат аграріям, які працюють на цих територіях. Завдяки цифровим даним фермери зможуть подавати заявки дистанційно через ДАР, без необхідності для спеціалістів виїжджати у небезпечні райони», — зазначив Тарас Висоцький.
Заступник міністра наголосив, що через постійну небезпеку на прифронтових територіях неможливо направляти комісії для обстеження пошкодженого майна чи посівів. Тому Мінекономіки рекомендує аграріям уже зараз здійснювати фото- та відеофіксацію наслідків обстрілів із зазначенням GPS-координат, дати та часу. Надалі ці матеріали стануть основою для подання заявок на компенсацію після затвердження відповідного порядку.
«Крім викликів, пов'язаних із безпекою, аграрії дедалі частіше стикаються з наслідками кліматичних змін. Тому з цього року запрацювала державна підтримка агрострахування, а також діє програма допомоги виробникам, які зазнали втрат через посуху та інші несприятливі погодні явища — до 4 700 грн на гектар. Торік держава вже спрямувала понад 220 млн грн на компенсацію втрат аграріям Херсонщини. Ми рекомендуємо максимально використовувати ці інструменти, адже вони допомагають зберігати виробництво навіть у надзвичайно складних умовах», — підкреслив Тарас Висоцький.
Він нагадав, що для безперервної роботи аграрних підприємств у прифронтових регіонах, після оновлення критеріїв критичності триває процес перебронювання працівників аграрного сектору. Для господарств, розташованих на прифронтових територіях, зберігається можливість бронювання до 100% працівників за рішенням обласних військових адміністрацій.

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Найбільші світові покупці пшениці готуються до скорочення постачань і змушені шукати альтернативні джерела зерна через обстріли інфраструктури у Чорноморському регіоні.

Льон здатний зайняти гідне місце у сівозміні сільгосппідприємств, що працюють у посушливих умовах півдня України.

В Україні 470 тис. га замінованих полів, і частину з них розміновують неофіційно.

Європейський Союз відмовив Міністерству аграрної політики та продовольства у наданні українським сільгоспвиробникам €220 млн безповоротної допомоги через російські атаки на порти Чорного моря.

OTP Bank розширює можливості фінансування малих і середніх агровиробників у межах партнерських програм із провідними виробниками та дистриб'юторами товарно-матеріальних ресурсів (ТМР). Завдяки цьому аграрії можуть придбати ресурси для осінньої посівної кампанії на умовах від 0,01% річних строком до 12 місяців.

Склади кількоїх виробників продуктів харчування, а також великої торговельної мережі зруйновано внаслідок атаки російських військ сьогодні, 20 серпня, по Київщині.

Кабінет Міністрів України 17 серпня схвалив програму діяльності уряду і передав її на розгляд Верховної Ради України.

Велика Британія спрямує £65 млн (~3,94 млрд грн) на підтримку фермерів, які зазнають збитків через посуху та екстремальні погодні умови.

На Волині завершується збирання ранніх зернових культур. Цьогоріч через посушливі погодні умови врожайність у регіоні нижча, ніж торік, водночас аграрії зіткнулися зі зниженням закупівельних цін.

Популярний японський чай матча може стати дефіцитним через зміну клімату. Підвищення нічних температур і нестабільна весняна погода в Японії знижують урожайність та погіршують характерний смак чаю.