Шовковий шлях вимагає від України додаткових портів

04 жовтня 2016, 15:28 2421

Україні для реалізації проекту «Шовковий шлях» (сполученням Євросоюз — Україна — Грузія — Китай) потрібні додаткові порти і потужності для розвантаження.

Про це поінформував президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков в ході інвестиційного форуму, який проходив на Херсонщині, повідомляє «Укрінформ».

«Іноземні компанії дивляться на Херсонщину через призму насамперед того, що це дуже зручний логістичний центр. Особливо, якщо ми згадаємо «Шовковий шлях». Тому що це колосальний товаропотік від Китаю сюди. Нам не вистачає портів і розвантаження», — заявив Чижиков.

Він закликав китайських й інших інвесторів розглянути дане питання.

Херсонщина прагне стати сполучною ланкою «Шовкового шляху» і водного коридору між Гданськом і Херсоном. «Ми хочемо запропонувати спорудження нового глибоководного порту в Херсонській області, який дозволив би об'єднати «Шовковий шлях» і вивести його туди, на Гданськ. На сьогодні у нас є така потреба і є така інфраструктурна можливість, це не так вже й дорого коштуватиме», — зазначив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.


Для довідки: Побудувати новий глибоководний порт Херсонщина пропонує в Дніпровському лимані біля села Станіслав Білозерського району. У вересні 2016 р. проект його будівництва було презентовано в Китаї.