Верховна Рада навряд чи відкриє ринок землі зараз

12 грудня 2018, 10:27 1828

Очікувати, що нинiшнє скликання Верховної Ради відкриє ринок землі, не варто.

Незважаючи на соціологічні опитування населення про їхнє ставлення до скасування мораторію, а також значний політичний аспект питання ринку землі, навряд чи це скликання Верховної Ради вирішить долю ринку землі.

Таку думку під час засідання робочої групи з напрацювання пропозицій щодо проведення земельної реформи озвучив заступник генерального директора УКАБ iз взаємодії з органами державної влади Роман Граб.

«Першочергове завдання аграрного комітету та учасників робочої групи — спільно розробити основні положення майбутнього законопроекту з подальшим переданням всім органам державної влади місцевого рівня та органам місцевого самоврядування, зацікавленим громадським об'єднанням, а також до Кабінету Міністрів України. Це буде сприяти широкому обговоренню положень майбутнього закону, висловом пропозицій і зауважень з боку громадськості, а також нівелює політичний ажіотаж навколо цього питання. Мета раб чий групи — підійти до питання обороту земель максимально комплексно, конструктивно і з компромісної позиції, яка влаштує представників влади, місцеві громади та бізнес», — зазначив він.

Під час засідання експертна група секретаріату аграрного комітету представила основні положення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обороту земель сільськогосподарського призначення». Законопроект розроблений на основі узагальнених пропозицій членів робочої групи, а також за результатами обговорень минулих засідань.

Законопроект запропонували доповнити положенням, яке передбачає необхідність звітності про походження коштів, за які буде купуватися земельну ділянку. Цей механізм повинен виключити використання для придбання землі коштів, отриманих нелегальним шляхом.

Фінальну версію законопроекту для подальшого його поширення серед громадськості заплановано підготувати до кінця березня. За результатами широкого обговорення, до кінця травня планується отримати готовий до реєстрації в ВРУ законопроект.