Бізнес просить продовжити перехід на нові вимоги до маркування продуктів

08 лютого 2021, 10:58 4438

Перехідний період, протягом якого компанії-виробники харчових продуктів зобов«язані перейти на новий формат нанесення інформації на упаковку фасованих товарів, завершується 5 березня 2021 р. Однак не всі з них можуть встигнути це зробити.

Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Як зазначається, зазначена вимога регулюється наказом Мінекономіки №969 від 5 липня 2017 року. 

«З огляду на те, що у 2020 році суттєво зменшилося споживання окремих категорій харчових продуктів та, відповідно, впали їх продажі, у компаній утворилися значні запаси пакувальних матеріалів. Отже, якщо не продовжити дію перехідного періоду, компаніям доведеться списувати фасовані харчові продукти та пакувальні матеріали у значній кількості тільки через невідповідність деяких незначних складових маркування новим правилам», — пояснюють експерти.

В ЄБА підкреслюють, що втрати для бізнесу можуть бути суттєвими, а крім того й невиправданими, оскільки справа йдеться тільки про етикетку і аж ніяк не зачіпає безпечність та якість самого продукту. За оцінками членських компаній асоціації, витрати можуть сягати декількох мільйонів гривень для окремих компаній. Це створює зайві проблеми для бізнесу, якому й так складно працювати в умовах погіршення економічної ситуації в країні і посилення викликів, зумовлених пандемією COVID-19.

«До того ж, в умовах карантинних обмежень компанії зіштовхнулися з неможливістю вчасного налагодження виробничих ліній. Наприклад, перевірки правильності налаштування критерію кількості фасованих товарів в упаковці та його відхилення від номінального значення, що є обов«язковим згідно з тим же наказом Мінекономіки. Так, за інформацією компаній, сервісні служби, що знаходяться в інших країнах, не надають гарантій прибуття в Україну до закінчення перехідного періоду для перевірки роботи обладнання», — додають в ЄБА.

Більше того, деякими харчовими підприємствами в Україні на час запровадженого карантину встановлені обмеження щодо присутності сторонніх осіб на підприємстві для забезпечення безпеки працівників.

«Отже необхідно розпочати роботу над оновленням наказу для узгодження встановлених законодавством вимог до маркування фасованих харчових продуктів, а також продовжити перехідний період до 5 березня 2022 року», — підсумували в асоціації.