Проблеми з електроенергією стримують збір кукурудзи

05 грудня 2022, 14:50 1857

Незібраними в Україні лишаються ще близько 40% посівів кукурудзи. Окрім погодного чинника, жнива затримують також аварійні відключення світла, що спричиняють нестабільну роботу зерносушарок.

Про це розповів голова ФГ «Аркадія» Вадим Дробітько (Миколаївська обл.), пише AgroTimes.

Жнива кукурудзи в господарстві розпочались наприкінці жовтня і тривають досі. Лишилося зібрати близько 30% площ, хоча зазвичай у цей період тут обмолочені всі поля.

«Маємо власну зерносушарку, але через аварійні відключення світла не маємо змоги стабільно сушити зерно. А оскільки збираємо його за мірою висушування, то й робота затягується», — розповідає Вадим Дробітько.  

Схожа ситуація і в ТОВ «Галицькі Аграрні Традиції» на Львівщині. Жнива тут також затримуються через перебої з електрикою, адже кукурудзу збирають за мірою того, як висушується зерно.

«Електрику вмикають на кілька годин і дають слабку напругу. Та вже з дня на день на елеватор доставлять генератор на 1 мВт. Це прискорить роботу, хоч і збільшить вартість сушіння, адже генератор використовує 60 л дизелю на годину», — зазначив власник і директор компанії Ігор Зварич.

На сьогодні в компанії обмолотили трохи більше 50% площ за середньої врожайності 11 т/га в заліковій вазі та вологості 27%.