Аграріям рекомендують ефективний засіб для захисту посівів сої

18 травня 2020, 10:20 2313

Незважаючи на, здавалося б, сприятливі весняні умови, рослини сої можуть опинитися під загрозою. Адже достатній рівень вологи та підвищені температури стимулюють також ріст бур’янів, які розвиваються значно швидше від культурних рослин. І за недостатньо ефективного чи несвоєчасного контролю аграрії ризикують втратити до половини майбутнього врожаю.

Про це попереджають фахівці компанії UKRAVIT.

«Соя на початкових етапах органогенезу сильно потерпає від забур’яненості, особливо якщо не застосовувалися ґрунтові гербіциди, і на полі присутні дводольні бур’яни, — відзначає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець. — Адже ця культура має тривалий гербокритичний період, упродовж якого вона не може повноцінно конкурувати із сегетальною рослинністю за світло, простір, вологу та елементи живлення. Тож, окрім того, що сою необхідно висівати у чисте від бур’янів поле, вона обов’язково потребує післясходового захисту. Тому щоб створити їй безконкурентне середовище для повноцінного росту та розвитку на початкових етапах, необхідно неодмінно застосовувати страхові гербіциди».

Для надійного контролю дводольних бур’янів у посівах сої Олександр Мигловець рекомендує високоефективний гербіцид Флагман Екстра (бентазон, 360 г/л + ацифлуорфен, 160 г/л).

«Бентазон, що входить до його складу, володіє контактною дією. Він поглинається листковим апаратом у місці попадання і блокує фотосинтетичний транспорт електронів, внаслідок чого бур’яни припиняють ріст, у них руйнується клітинна мембрана, і вони в подальшому гинуть. Ацифлуорфен володіє контактною та системною діями. Він проникає до бур’янів як через листковий апарат, так і через коріння і може рухатись по рослині акропетально. Ця діюча речовина інгібує фермент, який бере участь у синтезі хлорофілу, що призводить до руйнування клітинної мембрани і, відповідно, повного знищення бур’янів. За рахунок такої комбінації діючих речовин препарат контролює максимально широкий спектр однорічних і деяких багаторічних дводольних видів бур’янів, серед яких й такі шкодочинні, як лобода (види), щириця (види), гірчак (види), паслін чорний, амброзія полинолиста, хрестоцвіті (види), падалиця соняшнику та ріпаку (в т.ч. стійкі до імідазолінонів). При цьому він є «м’яким» до рослин сої і не має післядії на наступні культури в сівозміні», — пояснює Олександр Мигловець.

Флагман Екстра має досить широке технологічне вікно застосування — від одного до чотирьох трійчастих листків культури. Однак, як показують дослідження, за необхідності його можна застосовувати й до появи першого трійчастого листка — по примордіальних листках. Максимальний ефект забезпечується при рівномірному покритті поверхні бур’янів робочим розчином.