У червні завдяки «Шляхам солідарності» було подвоєно обсяг експорту

14 липня 2022, 14:40 1568

«Шляхи солідарності» між Україною та ЄС працюють над усуненням затримок із постачанням українського зерна та покращенням імпортних та експортних потоків.

Про це повідомляє пресслужба Представництва Європейського Союзу в Україні.

Відмічається, що проєкт «Шляхи солідарності» був створений у квітні 2022 р. з метою покращення експорту української агропродукції на тлі блокування українських портів.

«Шляхи солідарності» вже допомогли Україні експортувати 5,8 млн т, приносячи вкрай необхідні доходи для України та дозволяючи зерну дістатися тих, хто його потребує», — зауважили у Представництві ЄС в Україні.

Також вони констатували, що у червні завдяки «Шляхам солідарності» було подвоєно обсяг експорту — він становив майже 2,5 млн т.

У представництві додають, що було надано технічну підтримку Україні, Молдові та країнам ЄС для полегшення й прискорення процедур та усунення ускладнень на кордоні, що призвело до підписання угод про вантажні перевезення з Україною та Молдовою 29 червня 2022 р. для подальшого полегшення транзиту та перевезень між країнами.

«Ці «Шляхи» є лише першим кроком у довгостроковій стратегії розширення нашої важливої мережі транспортної інфраструктури в Україну та Молдову», — підсумуваои у Представництві ЄС в Україні.