Заборона на імпорт пшениці Туреччиною подвоїла тиск на ціни напередодні збирання врожаю

27 червня 2024, 13:50 8858

Уряд Туреччини ввів заборону на імпорт української пшениці до 15 жовтня нинішнього року. Це негативно позначилося на ціні на вітчизняне зерно.

«Той факт, що 6 червня 2024 року уряд Туреччини ввів заборону на імпорт пшениці на період з 21 червня 2024 року по 15 жовтня 2024 року, дуже вплинув на ціни напередодні збиральної кампанії. Внаслідок цього вартість української пшениці впала на 10-15 $/тиждень. Це було досить неочікуваним. На той момент учасники ринку вважали, що в них є ще кілька тижнів високої ціни», — зазначила аналітик компанії ASAP Agri Інна Степаненко.  

Водночас із тиском на ціни на пшеницю фрахтові ставки зазнали послаблення. Про це повідомив аналітикам ASAP Agri фрахтовий відділ компанії Atria Brokers. Тож сезонне зростання морських перевезень коастерами було дещо відтерміноване, додала Інна Степаненко.

Водночас експерт підкреслила, що турецькі оператори не відкидають, що заборону на імпорт пшениці до Туреччини буде продовжено до кінця нинішнього фінансового року. Більше інформації стосовно впливу заборони на імпорт пшениці Туреччиною буде представлено у статті ASAP Agri у наступному випуску Miller Magazine.Світлана Цибульська, AgroPortal.ua