Думка: Ринок землі паралізує роботу аграріїв на землях під зрошенням

22 жовтня 2019, 09:09 1715

У законопроекті про ринок землі не врахували, що буде з землями під зрошенням.

Таку думку в коментарі АgroPortal.ua висловив сільський голова с. Григорівка Херсонської області Сергій Кліщевський.

«Продаж земельних ділянок під зрошенням зупинить роботу частини аграріїв. Якщо таку землю купуватимуть шматками, то технічна система зрошення перестане працювати», — зазначив він та додав, що реформатори не подумали специфіку південних регіонів.

Також Кліщевський вважає, що перед тим, як запускати ринок землі, потрібно створити резерв для потреб громади, який не підлягатиме продажу.

«Після розпайовки виникали проблеми з кладовищами, сміттєзвалищами. Ряд об'єктів опинився на землях різного призначення. Необхідно залишити запас для комунальних підприємств, бізнесу», — каже він.

Також, на його думку, перед впровадженням реформи потрібно провести інвентаризацію земель та встановити їхні чіткі межі.

«Ми зіштовхнулися з проблемами під час будівництва великої вітроелектростанції в одному з сіл. Це — колапс. Інвентаризація — невідкладна потреба», — говорить сільський голова.

Нині аграрії є основними платниками податків, вони створили базу і робочі місця. А от які пріоритети матимуть нові фірми-покупці, невідомо.

«Ми не знаємо, яким буде їхній внесок в розвиток територій», — додав Кліщевський.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua