Support Ukraine: канадський фермер хоче приїхати в Україну, щоб допомогти аграріям

04 травня 2022, 07:09 2131

Джерело фото: Tim Glover // Facebook

Канадський фермер Тім Гловер з початку війни росії проти України відправив 18 т гуманітарної допомоги для українських біженців у Польщі. Також він надсилав гроші безпосередньо українській армії та благодійним фондам, які оснащують ЗСУ.

Та оскільки уряди інших країн зараз надають достатню фінансову допомогу, Гловер вирішив знайти інший спосіб допомогти українцям.

«Нещодавно я прочитав статтю про те, що в Україні бракує досвідчених працівників сільського господарства, тому що багато молодих чоловіків пішли в армію. Я хотів би тимчасово замінити якогось працівника на фермі з вирощування зерна. Мені не потрібно платити, достатньо лише надати місце для проживання», — зазначає фермер.

propData.content.image
Тім Гловер, канадський фермер

Наша сім’я співчуває українцям. Ми б ніколи не подумали, що щось подібне станеться в 21 столітті. Те, що робить росія, справжнє варварство.

Гловер виріс на сімейній фермі в Саскачевані (Канада). Після отримання ступеню доктора філософії з прикладної фізики працював в аерокосмічній компанії.

Сімейне господарство взяв під свою опіку його рідній брат. Проте щовихідних протягом 20 років Тім приїжджав на ферму і там працював. Останні кілька років він займається консультуванням і працює винятково на фермі.

«Ферму заснував мій дід у 1935 році. Він приїхав з Англії наприкінці 1920-х років і працював на фермах, допоки не купив власну землю. Починав з 200 га. Сьогодні наша родина обробляє 2 тис. га», — розповідає Тім.

На фермі вирощують різноманітні сільгоспкультури: пшеницю, овес, ячмінь, сочевицю, горох та льон. Щороку отримують операційний кредит, іноді він сягає кількох сотень тисяч доларів.

«Зерно ми продаємо шляхом порівняння цін, запропонованих різними покупцями (місцевими зерновими елеваторами), а потім підписуємо контракти, — пояснює Тім. — Майже всю роботу на фермі виконують мій брат Тед і його дружина Лорі. Я допомагаю їм. Брат ще наймає двох друзів на період жнив. Трактори, обприскувачі, комбайни та інша техніка — у нас все власне».

Канадський фермер зазначає, що ціни на сировину цього року значно вищі.

«Добрива зросли з 450 канадських доларів за метричну тонну до 1100 доларів. Гліфосат подорожчав вдвічі. Поки що всі необхідні матеріали доступні, але певні хімічні речовини можуть бути недоступними пізніше», — говорить фермер.

Щоб сконтактувати з Тімом Гловером, пишіть йому в Facebook.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua