Як працює маркетплейс, де зібрано всі гуманітарні потреби країни

31 березня 2022, 06:40 6018

В Україні запустили платформу Prozorro+ з пошуку постачальників для гуманітарних потреб країни. Цей інструмент допомагає знайти компанії, які можуть постачати найбільш необхідні товари у період воєнного стану.

«‎Prozorro — це система, де вже 5 років взаємодіють десятки тисяч замовників і постачальників з усієї країни, і цю синергію дуже важливо зберегти. Але зараз на перший план виходить, з одного боку, спроможність держави швидко закривати нагальні потреби, а з іншого — можливість для бізнесу відновити свою роботу та підтримувати економіку. Платформа Prozorro+ допоможе поєднати ці дві мети», — зауважив генеральний директор ДП «‎Прозорро» Василь Задворний.

Як працює Prozorro+?

Головне завдання маркетплейсу — згуртувати український бізнес навколо нагальних потреб української держави та системно задовольняти їх.

Платформа збирає запити державних та місцевих органів влади, військово-цивільних адміністрацій та гуманітарних штабів, а також шукає постачальників в Україні та за кордоном, які продають необхідні нашій державі товари.

Що можна придбати на платформі?

Наразі перелік категорій налічує понад 110 позицій (зокрема, пальне, харчові продукти, тактичний одяг, ноутбуки, генератори тощо) та постійно оновлюється. Водночас платформа не займається пошуком постачальників товарів військового призначення — наприклад, касок або бронежилетів.

Prozorro+ працює як маркетплейс, де компанії, які готові постачати державі необхідні товари, публікують свої пропозиції, а державні та місцеві органи влади — власні потреби.

Також на платформі передбачається участь міжнародних донорів і громадських організацій, готових фінансувати потреби української держави. Долучатимуться іноземні компанії, які допоможуть забезпечувати потреби в товарах, які складно знайти в Україні.

Як зареєструватися? 

Зареєструватися на платформі можна через один із електронних майданчиків, які на волонтерських засадах стали партнерами Prozorro+: E-Tender, Zakupki.Prom, SmartTender, Держзакупівлі. Онлайн або Тендер-Онлайн. 

Аби подати свою пропозицію/запит на потребу, після реєстрації потрібно зв'язатися з кол-центром майданчика. Подача пропозицій для бізнесу і публікація потреб для замовників безкоштовні.